"Czas na życie po 60+". Warsztaty zgromadziły grupę aktywnych seniorów

fot. Starostwo Powiatowe
W ramach projektu „Czas na życie po 60+” odbyły się pierwsze# warsztaty kulinarne, które zgromadziły grupę aktywnych seniorów gotowych na nowe doświadczenia i kulinarne wyzwania.
Przez trzy godziny uczestnicy, pod czujnym okiem doświadczonego kucharza, pana Szymona Brukwickiego uczyli się przygotowywać zdrowe i smaczne potrawy, które z powodzeniem mogą wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu. Tematem przewodnim pierwszego warsztatu było lato na talerzu, czyli poznanie możliwości, jakie daje kuchnia sezonowa – bazująca na świeżych warzywach i owocach. Uczestniczki nauczyli się, jak komponować lekkie, odżywcze dania na bazie lokalnych produktów, z ograniczoną ilością tłuszczu i soli.
Warsztaty miały charakter praktyczny – każdy uczestnik miał okazję samodzielnie spróbować swoich sił w kuchni, ucząc się zarówno podstaw zdrowego gotowania, jak i poznając nowe przepisy dostosowane do potrzeb osób w wieku 60+. Zajęcia były nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności, ale również do miłego spędzenia czasu, wymiany doświadczeń i wspólnego gotowania w przyjaznej atmosferze.
Nie zabrakło śmiechu, rozmów i wzajemnej pomocy – wspólna praca w kuchni sprzyjała integracji i zacieśnianiu więzi między uczestnikami. Dla wielu z nich był to nie tylko sposób na aktywne spędzenie czasu, ale również szansa na pogłębienie relacji społecznych i oderwanie się od codziennej rutyny.
Warsztaty kulinarne to jednak dopiero początek działań zaplanowanych w ramach projektu. Przed nami jeszcze m.in. spotkania z psychologiem, zajęcia z dietetykiem i stylistką, wyjazdy kulturalne, warsztaty rękodzielnicze.
Projekt „Czas na życie po 60+” to przestrzeń stworzona z myślą o seniorach – ich potrzebach, marzeniach i możliwościach. Cieszymy się, że już pierwsze warsztaty spotkały się z tak pozytywnym odbiorem i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.
Projekt „Czas na życie 60+” jest realizowany przez Powiat Nakielski, wybrany do dofinansowania przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. Inicjatywa współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach.
Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria










Czytaj również
"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.
(czytaj więcej)82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.
(czytaj więcej)Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.
(czytaj więcej)Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.
(czytaj więcej)