Dziś mamy 13 grudnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

07 listopada 2024

Akcja "Szkoła do hymnu". Ostatni dzień na zgłoszenia

fot. pixabay

fot. pixabay

Zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe#, a także placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła do hymnu”. Podobnie jak w ubiegłych latach proponujemy wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11. W tym roku będzie to piątek, 8 listopada.

 

„Szkoła do hymnu” 2024

Już po raz kolejny zachęcamy uczniów i nauczycieli, aby w ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku będzie to piątek, 8 listopada. W ten sposób chcemy włączyć społeczności szkolne we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Zgłoszenia do akcji „Szkoła do hymnu”

Aby wziąć udział w akcji, dyrektor szkoły/przedszkola/placówki oświatowej lub inna uprawniona przez niego osoba wypełnia ankietę zgłoszeniową widoczną w Strefie Pracownika w Systemie Informacji Oświatowej (zakładka „Ankiety”). Na zgłoszenia czekamy do czwartku, 7 listopada br. do godz. 15:00.

Zgłoszenia – szkoły polonijne

Do udziału w przedsięwzięciu jak zawsze zapraszamy także szkoły polonijne, szkoły europejskie i polskie szkoły za granicą. Placówki zainteresowane włączeniem się do akcji „Szkoła do hymnu” otrzymają informację z Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą.

„Szkoła do hymnu” – relacje ze wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”

Chętnie zapoznamy się z relacjami szkół, przedszkoli i placówek oświatowych ze wspólnego śpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Zachęcamy do publikowania komunikatów na stronach internetowych placówek oraz udostępniania zdjęć i filmów w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu.

Wspólne śpiewanie hymnu w ubiegłych latach

„Szkoła do hymnu” to akcja, która cieszy się ogromnym zainteresowaniem uczniów i nauczycieli. Do akcji zawsze włączały się także placówki polonijne z całego świata.

Podczas pierwszej edycji akcji w 2018 roku z okazji 100-lecia Niepodległości wspólne śpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego” odbyło się pod hasłem „Rekord dla Niepodległej”. W akcji uczestniczyło blisko 5 mln uczniów (4 867 937) i prawie 480 tys. nauczycieli (475 235) w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach. Dodatkowo w akcję zaangażowało się prawie 14 tys. uczniów (13 702) oraz 1 055 nauczycieli ze 109 szkół polonijnych z całego świata.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Kaktus, w dniu 07-11-2024 14:18:27 napisał:

    Tylko który hymn? Polski, Unii czy USA? Militarnie JESZCZE jesteśmy niepodlegli ale politycznie, ekonomicznie...

    odpowiedz

    • 0 (0)

    Mieszkaniec, w dniu 07-11-2024 19:07:07 napisał:

    Jeszcze brakuje ukraińskiego,bo to co się dzieje i robi rząd doprowadza do tego że niedługo taki będzie.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Fotoobraz na płótnie 50x70
121,00 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Konsultacja środowiskowa
200 zł / 0,5 hPLN
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
0

Większa ochrona przez mobbingiem? Nowy projekt ustawy

Uproszczenie definicji mobbingu i uznanie, że jego podstawową cechą #ma być uporczywe nękanie pracownika – to najważniejsze założenie projektu ustawy powstałego w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Proponowana definicja zjawiska zakłada uniezależnienie stwierdzenia istnienia mobbingu od intencjonalności działania sprawcy lub wystąpienia określonego skutku, a także wyklucza zachowania incydentalne i jednorazowe. Projekt czeka teraz na wpisanie do wykazu prac legislacyjnych rządu.

(czytaj więcej)
0

To była prawdziwa zima! Zobacz archiwalne zdjęcia z regionu

Zima na przełomie 1978/1979 roku była wyjątkowo# biała. W całym kraju mocno sypnęło śniegiem. Opady były bardzo intensywne i na kilka tygodni sparaliżowały cały kraj. Pod zaspami znalazł się także nasz region.

(czytaj więcej)
0

Bożonarodzeniowe jarmarki w regionie. Kiermasze, karuzele i inne atrakcje

W centrach dwóch największych miast regionu# – Bydgoszczy i Torunia, już jakiś czas temu rozgościły się bożonarodzeniowe jarmarki.

(czytaj więcej)
0

Manewry ratowniczo-antyterrorystyczne. Intensywne i wymagające ćwiczenia

Od 8 do 10 listopada trwały intensywne i wymagające ćwiczenia #ratowniczo-antyterrorystyczne w Centrum Szkoleniowym Offshore MUSTC i na wodach Zalewu Szczecińskiego

(czytaj więcej)