Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

08 marca 2022

Świat widziany oczami dziecka jest kolorowy. Moc atrakcji w przedszkolu

fot. pow.

fot. pow.

To, że świat jest pełen kolorów nie trzeba nikogo# przekonywać. Dodatkowo świat widziany oczami dziecka oferuje nam pełną paletę barw i odcieni.

W tegorocznym „Tygodniu kolorów”, który odbył się w dniach 21.02-25.02. 2022 r., dzieci z naszego przedszkola udały się w daleką i bardzo kolorową podróż. Towarzyszyła im Nela - mała reporterka. Każdego dnia, zarówno dzieci jaki i pracowników przedszkola obowiązywał strój w określonym kolorze.

W poniedziałek wyznaczonym kolorem był zielony. W tym dniu Nela zabrała nas do Azji, gdzie mogliśmy obserwować robale, popłynęliśmy katamaranem na poszukiwania żółwi morskich i dotarliśmy na Komodo! – wyspę zamieszkaną przez największe
jaszczury na świecie nazywane „smokami”. Wtorek upłynął nam w kolorze żółtym, co oznaczało, że wybraliśmy się do gorącej Afryki, gdzie spotkaliśmy lwy na sawannie, poznaliśmy bardzo dzikie plemiona oraz skosztowaliśmy egzotycznych owoców. W środę udaliśmy się wszyscy ubrani na czerwono do Ameryki, gdzie odkrywaliśmy tajemnice Machu Picchu i poszukiwaliśmy pirackiego wraku na Morzu Karaibskim. W czwartek, razem z Nelą zwiedzaliśmy najzimniejsze zakątki naszej planety. W niebieskim odcieniu spotkaliśmy się z fokami, pingwinami i niedźwiedziami polarnymi. W pomarańczowy piątek poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących Australii- dlaczego kangury to szkodniki i co robią na drzewach, skąd wielbłądy w Australii i dlaczego bywa tam niebezpiecznie.

W tym niesamowicie ekscytującym i kolorowym tygodniu odwiedziliśmy Bibliotekę Rejonową w Szubinie, gdzie poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na temat różnych kontynentów.

W ramach podsumowania wszystkie grupy wykonały mapy mentalne, które stworzyły książeczkę o naszym pięknym, kolorowym świecie.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Budowa hal
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)