Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2021

Sukces uczennic. Zostały laureatkami wojewódzkiego konkursu

fot. pow.

fot. pow.

Antonina Żakowska i Martyna Cyganek uczennice klasy ósmej# Szkoły Podstawowej w Kowalewie im. JP II zostały laureatkami dziewiątej edycji Wojewódzkiego Konkursu Interdyscyplinarnego o Wielkich Polakach.

Gala wręczenia nagród z udziałem marszałka województwa Piotra Całbeckiego odbyła się 9 czerwca b.r. w Centrum Edukacji Młodzieży w Górsku koło Torunia. Tegoroczne hasło konkursu to „Prymas Stefan Wyszyński na tle historii Polski w XX i XXI wieku”. W konkursie wzięli udział uczniowie z 55 szkół naszego województwa. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 69 uczestników, spośród których wyłoniono 16 laureatów. Wszyscy laureaci otrzymali laptopy oraz nagrody książkowe.
Ponadto na gali w Górsku podsumowano także etapy rejonowe konkursu. Martyna Cyganek zajęła I miejsce w etapie rejonowym i w nagrodę otrzymała rower ufundowany przez prezydenta Bydgoszczy.

Uczennice do konkursu przygotowała pani Hanna Molenda, nauczycielka historii. Serdecznie gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.

Materiał: SP Kowalewo

 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Deska elewacyjna
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)