Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

24 marca 2022

Pierwszy dzień wiosny w szubińskim przedszkolu. Dzieci bawiły się świetnie

fot. pow.

fot. pow.

21 marca daltońskie przedszkole w Szubinie świętuje# nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny. Pielęgnujemy tradycję Dnia Talentu.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Piękna Polska Wieś”, a dzieci rozwijały talenty, które są niezbędne w prowadzeniu farmy. Dojenie krowy, bieg konia z rolnikiem w kaloszach, wieszanie prania, „wybierki”, karmienie świni i zbieranie jajek to zadania, które wszystkie dzieci musiały wykonać. Atrakcją był najprawdziwszy na świecie traktor, którym przyjechał do naszego przedszkola dziadek naszego kolegi Antosia- pan Sławek. Pokazał wszystkim traktor, pozwolił usiąść na miejscu kierowcy i wraz z żoną obdarował dzieci jajkami. Przy wspólnych tańcach, w ciekawej scenerii dzieci z entuzjazmem spędziły czas w przedszkolnym ogrodzie. Każdy przedszkolak otrzymał batonik, uzupełniając deficyt kaloryczny. Poza tym poszczególne grupy były odpowiedzialne za wykonanie kącików z zagrody wiejskiej, w których dzieci mogą spędzać czas, manipulując przedmiotami i wykonując zadania według daltońskich instrukcji. Wiosnę rozpoczęliśmy z przytupem. Niech drży Polska wieś, bowiem nadchodzą kadeci-rolnicy, z przeogromnym talentem! 

Materiał: Anna Ucińska, Izabela Szpotańska, Klaudia Jamka - Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie 

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)