Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2021

Kody QR mogą być wykorzystane w edukacji. Projekt szubińskiego liceum

fot. pow.

fot. pow.

I Liceum Ogólnokształcące im. S. Wyspiańskiego w# Szubinie zakończyło realizację projektu Erasmus+ o zastosowaniu kodów QR w edukacji.

W dniach 7-11 czerwca odbyła się ostatnia zaplanowana w projekcie mobilność. Wirtualnie gościliśmy uczniów z Turcji, Macedonii i Rumunii. Program obejmował użycie platformy genARate do tworzenia zdjęciowych QR kodów o słynnych Polakach, tworzenie filmów o najpiękniejszych polskich miastach i regionach oraz wirtualną wizytę w Toruniu. Młodzież uczestnicząca w projekcie miała również okazję zapoznać się ze szkołą oraz dowiedzieć się ciekawostek o Szubinie. Podczas mobilności wykorzystano następujące narzędzia: padlet, genARate, TedEd, google prezentacje, quizizz oraz kahoot. Rezultaty umieszczone zostały na edukacyjnej platformie Flipgrid. Spotkania odbywały się na platformie Webex.

Pomimo wirtualnej formy spotkania, uczniowie zdobyli dużo nowych doświadczeń i umiejętności oraz zapoznali wielu nowych przyjaciół z zaprzyjaźnionych partnerskich szkół.

Materiał: M. Piekarska - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 15 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)