Jasełka w wykonaniu przedszkolaków. Zapanowała świąteczna atmosfera
fot. Archiwum Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie
19 grudnia 2024 roku w Samorządowym Przedszkolu #nr 3 im.W. Chotomskiej w Szubinie odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu grup 5 latków
Dzieci w strojach Maryi, Świętego Józefa, pastuszków, królów i śnieżynek w przejmujący sposób opowiedziały historię Bożego Narodzenia. Celem wystąpienia było wprowadzenie wszystkich w świąteczną atmosferę, pełną radości z Narodzenia Pana.
Nie zabrakło również pięknych polskich kolęd, pastorałek i tańca śnieżynek. Na widowni zasiadły dzieci z innych grup, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście. Pani Dyrektor Beata Bethke ,na początku Jasełek złożył wszystkim zgromadzonym życzenia błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Grupy Muchomorki i Biedronek również składają wszystkim Państwu najlepsze życzenia świąteczne:
Gwiazda Betlejemska już na niebie wschodzi,
Niechaj się Wam wszystkim jak najlepiej powodzi.
Szczęście niech Wam służy o każdej godzinie
I to co najlepsze niech Was nie ominie!
Niech przy zapachu strojnej choinki,
Upłyną piękne chwile polskiej wigilii
Ze wspólnie śpiewaną kolędą,
Gośćmi przy stole,
W pełnym Miłości rodzinnym kole!
Materiał: W. Danielek
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)"Demokracja" po sowiecku. Dzień manipulacji i terroru
79 lat temu Polacy tłumnie wzięli udział #w powszechnym głosowaniu do sejmu. 19 stycznia 1947 r. nie zapisał się jednak w naszej historii jako święto demokracji, a jako dzień manipulacji i terroru, stając się jednym z mitów założycielskich tzw. Polski Ludowej.
(czytaj więcej)"Królowa Twojego ogrodu". Pamiętaj o dokarmianiu ptaków
Zimą nie zapominamy dokarmianiu #ptaków. Na osiedlach, w miejskich blokowiskach czy w zaciszu przydomowych ogrodów widać wywieszone słoniny czy napełnione karmniki.
(czytaj więcej)Dziś 106 rocznica. Włączenie Nakła do odrodzonego Państwa Polskiego
Dziś obchodzimy 106. rocznicę wkroczenia# oddziałów #Wojska Polskiego do Nakła i przejęcia przez nie władzy wojskowej. Po blisko 150 latach zaborów Pomorze i Kujawy Zachodnie wróciły do Polski.
(czytaj więcej)