Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

04 marca 2021

Jak bezpiecznie działać w sieci? Dzieci poznały czyhające na nie zagrożenia

fot. Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Przedszkole nr 2 w Szubinie

Bezpieczeństwo w sieci jest dziś ważniejsze niż# jeszcze kilka lat temu. Uwrażliwianie na działania w internecie, które nie są zagrożeniem, ale pozostają utylitarne i dopuszczalne dla małych dzieci to zadania, z jakimi mają do czynienia już w przedszkolu.

Tegoroczne ujęcie tego zagadnienia pozwoliło poznać najmłodszym, czym jest sieć, jakie są bezpieczne strony internetowe, z których mogą korzystać, jakie zastosowanie ma internet. Poznały Necia oraz Mailo, dwa roboty, które mogą łagodnie wprowadzić w dziecięcy świat obcowania z zasobami internetu. Mailo pokazał, jak można uczyć się robotyki i elementów programowania z użyciem klocków Lego WeDo 2.0. Dzieci miały okazję ciekawie i wartościowo spędzić czas, dowiadując się, że używanie komputera i telefonu może mieć walor edukacyjny. Otrzymały pamiątkowe medale Przyjaciół Necia. Każdy przedszkolak wykonał zadania plastyczno-techniczne: wyciął i złożył Necia oraz wypełnił podobiznę tego bohatera w wymyślony przez siebie sposób. Dzieci mogły również w parach daltońskich zagrać w grę „memory”, utrwalając bezpieczne zachowania w sieci.

Materiał: Anna Ucińska, Martyna Ucińska, Izabela Szpotańska

Autorki nie wyrażają zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)