Wyruszyli na pielgrzymkowy szlak. Grupa żółta rozpoczęła wędrówkę na Jasną Górę

fot. Natalia Krzemkowska
Dziś rano, 11 lipca, sprzed kościoła# pw. św. Marcina Biskupa w Szubinie wyruszyła pielgrzymkowa grupa żółta. Rozpoczęła ona swoją duchową wędrówkę na Jasną Górę, niosąc ze sobą intencje własne, a także modlitwy parafian ze wszystkich wspólnot wchodzących w skład dekanatu szubińskiego.
Pielgrzymi przez najbliższe dni pokonywać będą dziesiątki kilometrów dziennie, odwiedzając po drodze różne miejscowości, takie jak Szczepanowo, Różanna, Ciepielew, Brąszewice i wiele innych. Ich celem jest dotarcie przed tron Jasnogórskiej Pani w Częstochowie – miejsce, które od wieków stanowi centrum duchowego życia Polaków.
Wędrówce towarzyszy codzienna modlitwa, wspólny śpiew, ale także chwile ciszy i zadumy. Pielgrzymka to dla wielu nie tylko fizyczne wyzwanie, ale przede wszystkim czas duchowego umocnienia, refleksji i zbliżenia się do Boga.
Grupa żółta, która wyruszyła z Szubina, jest jedną z wielu, które w tych dniach zmierzają do Częstochowy z różnych zakątków Polski. Warto podkreślić, że każdy krok pielgrzymów to również znak solidarności z tymi, którzy – z różnych powodów – nie mogą wyruszyć na szlak, ale przekazali swoje intencje i prosili o modlitwę.
Galeria











Czytaj również
- Uroczystość z okazji Święta Służby Więziennej. Awanse i odznaczenia
- Najstarsza udokumentowana jednostka. Symbol historii i nowoczesności
- Oddali hołd ofiarom rzezi wołyńskiej. Uroczystości w Szubinie
- Pierwszy dzień pielgrzymowania za nimi. Fotorelacja z wędrówki
- Warsztaty pod okiem psychologa. Aktywni seniorzy z powiatu
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Ratownictwo medyczne to czas! Kierowco bądź czujny

Kierowco, jeśli widzisz ten znak to# jesteś przed szpitalem lub stacją pogotowia ratunkowego.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)Sezon na "kurki". Uważaj, pieprznika jadalnego można pomylić z lisówką

Zanim wyruszycie na grzybobranie zwróćcie uwagę #na 3 przykłady pomyłek, które sygnalizują nasi grzyboznawcy.
(czytaj więcej)Rowerem przez Krajnę i Pałuki. Nowy przewodnik z opisanymi trasami

Masz ochotę na aktywny wypoczynek w pięknym otoczeniu natury? #Sięgnij po nowy przewodnik rowerowy powiatu nakielskiego i ruszaj w trasę!
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!