"Czas na życie po 60+". Warsztaty zgromadziły grupę aktywnych seniorów

fot. Starostwo Powiatowe
W ramach projektu „Czas na życie po 60+” odbyły się pierwsze# warsztaty kulinarne, które zgromadziły grupę aktywnych seniorów gotowych na nowe doświadczenia i kulinarne wyzwania.
Przez trzy godziny uczestnicy, pod czujnym okiem doświadczonego kucharza, pana Szymona Brukwickiego uczyli się przygotowywać zdrowe i smaczne potrawy, które z powodzeniem mogą wprowadzić do swojego codziennego jadłospisu. Tematem przewodnim pierwszego warsztatu było lato na talerzu, czyli poznanie możliwości, jakie daje kuchnia sezonowa – bazująca na świeżych warzywach i owocach. Uczestniczki nauczyli się, jak komponować lekkie, odżywcze dania na bazie lokalnych produktów, z ograniczoną ilością tłuszczu i soli.
Warsztaty miały charakter praktyczny – każdy uczestnik miał okazję samodzielnie spróbować swoich sił w kuchni, ucząc się zarówno podstaw zdrowego gotowania, jak i poznając nowe przepisy dostosowane do potrzeb osób w wieku 60+. Zajęcia były nie tylko okazją do zdobycia nowych umiejętności, ale również do miłego spędzenia czasu, wymiany doświadczeń i wspólnego gotowania w przyjaznej atmosferze.
Nie zabrakło śmiechu, rozmów i wzajemnej pomocy – wspólna praca w kuchni sprzyjała integracji i zacieśnianiu więzi między uczestnikami. Dla wielu z nich był to nie tylko sposób na aktywne spędzenie czasu, ale również szansa na pogłębienie relacji społecznych i oderwanie się od codziennej rutyny.
Warsztaty kulinarne to jednak dopiero początek działań zaplanowanych w ramach projektu. Przed nami jeszcze m.in. spotkania z psychologiem, zajęcia z dietetykiem i stylistką, wyjazdy kulturalne, warsztaty rękodzielnicze.
Projekt „Czas na życie po 60+” to przestrzeń stworzona z myślą o seniorach – ich potrzebach, marzeniach i możliwościach. Cieszymy się, że już pierwsze warsztaty spotkały się z tak pozytywnym odbiorem i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania.
Projekt „Czas na życie 60+” jest realizowany przez Powiat Nakielski, wybrany do dofinansowania przez Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. Inicjatywa współfinansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach.
Materiał: Magdalena Stepka - Wydział Rozwoju Starostwa Powiatowego w Nakle nad Notecią
Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria










Czytaj również
Ratownictwo medyczne to czas! Kierowco bądź czujny

Kierowco, jeśli widzisz ten znak to# jesteś przed szpitalem lub stacją pogotowia ratunkowego.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)Sezon na "kurki". Uważaj, pieprznika jadalnego można pomylić z lisówką

Zanim wyruszycie na grzybobranie zwróćcie uwagę #na 3 przykłady pomyłek, które sygnalizują nasi grzyboznawcy.
(czytaj więcej)Rowerem przez Krajnę i Pałuki. Nowy przewodnik z opisanymi trasami

Masz ochotę na aktywny wypoczynek w pięknym otoczeniu natury? #Sięgnij po nowy przewodnik rowerowy powiatu nakielskiego i ruszaj w trasę!
(czytaj więcej)