Konwent burmistrzów naszego województwa. Wymiana doświadczeń

fot. KPUW
Za nami kolejne spotkanie Konwentu Burmistrzów# Województwa Kujawsko-Pomorskiego, które odbyło się w Centrum Aktywności w Więcborku.
W obradach uczestniczył Piotr Hemmerling - I Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, który podczas swojego wystąpienia przedstawił informacje dotyczące wdrażania ustawy o ochronie ludności i obronie cywilnej oraz jej finansowania na poziomie samorządowym.
W konwencie udział wzięła także Katarzyna Szpakowska - Dyrektor Wydziału Infrastruktury Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, która omówiła zmiany w zasadach naboru w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Konwent był okazją do rozmów o wyzwaniach, z jakimi mierzą się samorządy oraz do wymiany doświadczeń między przedstawicielami gmin z całego regionu.
Materiał: KPUW
Czytaj również
- II kadencja Rady Seniorów dobiegła końca. Podsumowanie działań
- Alarm pożarowy w hotelu w USA. Szybka reakcja strażaka z Nakła
- Wybory do Rady Seniorów. Nowy skład na kadencję 2025-2029
- "Święto Świadectw" w Szubinie. Kontynuacja dobrej tradycji
- 30 lat minęło jak jeden dzień! Rocznica powstania parafii
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.
(czytaj więcej)Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.
(czytaj więcej)Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.
(czytaj więcej)Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!