Dziś mamy 3 lipca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

02 lipca 2025
Wiadomości z regionu

Kontrolę autokaru można zgłosić z wyprzedzeniem. Wakacyjne wyjazdy

fot. KMP w Bydgoszczy

fot. KMP w Bydgoszczy

Policjanci z #bydgoskiej „drogówki” przeprowadzili kontrolę autokaru, którym grupa nastolatków udała się na wakacyjny obóz sportowy. Sprawdzenie miało miejsce na parkingu przy Hali Łuczniczka. Kontrola odbyła się bez zastrzeżeń, a dzieci mogły bezpiecznie wyruszyć w podróż.

Funkcjonariusze sprawdzili stan techniczny autokaru, ogumienie, oświetlenie, działanie układu hamulcowego oraz obowiązkowe wyposażenie. Nie zapomniano również o wymaganych dokumentach i kwalifikacjach zawodowych oraz stanie trzeźwości kierowcy. Kontrola przebiegła sprawnie i co najważniejsze - bez zastrzeżeń. Autokar był w pełni sprawny, a kierowca gotowy do drogi.

Przypominamy, że każdą taką kontrolę można zgłosić z wyprzedzeniem – telefonicznie lub mailowo, do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Apelujemy do organizatorów wypoczynku oraz rodziców – dbajmy wspólnie o bezpieczny start wakacji. Zgłoszenie autokaru do kontroli to prosty krok, który może mieć ogromne znaczenie.

Punkt kontroli autokarów w Komendzie Miejskiej Policji w Bydgoszczy znajduje się w Bydgoszczy na terenie parkingu HSW "Łuczniczka" przy ulicy Toruńskiej 59. Zgłoszenia kontroli autokarów należy kierować telefonicznie z kilkudniowym wyprzedzeniem przed planowanym wyjazdem do oficera dyżurnego KMP w Bydgoszczy pod numerem telefonu: 47-751-12-49 lub 47-751-51-59.

Zgłoszenie kontroli powinno zawierać dokładną datę i czas planowanego wyjazdu, dane organizatora, ilość pojazdów oraz kierunek wyjazdu, a także dane osoby zgłaszającej wraz z numerem telefonu kontaktowego.

Materiał: st. sierż. Jakub Skrzypek / Zespół Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Budowa hal
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Audyt środowiskowy
3000PLN
Konstrukcje stalowe
Ewidencja odpadów BDO (pakiet mini)
2400 zł / rokPLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.

(czytaj więcej)
0

Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.

(czytaj więcej)