Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2021

Zajęcia z pierwszej pomocy dla uczniów. Poprowadził je ratownik medyczny

fot. MLUKS Orlik Kcynia

fot. MLUKS Orlik Kcynia

Jak zawsze maj i czerwiec oprócz wydarzeń sportowych są# dla nas ważne z innego powodu. Już od paru lat Nasz klub pozyskuje środki w ramach otwartych konkursów na zajęcia z pierwszej pomocy przedmedycznej.

Tak jest i w tym roku. Niestety pandemia Covid-19 mocno nas przesunęła w terminie. Jednak jesteśmy już po kilku szkoleniach. 
Jako pierwsi na zajęcia z pierwszej pomocy zakwalifikowali się uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu nakielskiego. Dzięki dotacji przyznanej przez Zarząd Powiat Nakielski w ramach konkursu ofert 2/2021 pod nazwą „Zdrowie, seniorzy i wolontariat 2021”, do uczestnictwa w projekcie „Wiemy jak ratować życie – warsztaty i powiatowy turniej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla szkół ponadpodstawowych” zaprosiliśmy trzy szkoły:

- Zespół Szkół im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią,
- I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie,
- Zespół Szkół Technicznych w Kcyni.

Zajęcia prowadzi ratownik medyczny p. Damian Garlicki z Med-Life. Głównym celem projektu jest podnoszenie wiedzy na temat ratowania życia w stanach zagrożenia. 

Zwieńczeniem projektu będzie VII powiatowy konkurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod patronem Starosty Nakielskiego, który odbędzie się w dniach 21-22 czerwca br.

Materiał: Bartosz Łyszczarz - MLUKS Orlik Kcynia

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)