Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2021

Wojewoda o programie szczepień w regionie. Podziękowania dla szpitali

fot. KPUW Bydgoszcz

fot. KPUW Bydgoszcz

Sytuacja regionu po roku pandemii oraz# rządowe dofinansowanie do inwestycji realizowanych przez samorządy, to tematy wystąpienia wojewody Mikołaja Bogdanowicza podczas dzisiejszego Konwentu Powiatów Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Grudziądzu.

- Pierwsza fala pandemii to m.in. potrzeby związane ze środkami ochrony bezpośredniej. Druga fala to jesień i pierwsze kłopoty dotyczące zabezpieczenia w tlen. Wielu chorych trafiało do szpitali, sytuacja była bardzo dynamiczna. I ten chyba najtrudniejszy element – zakażenia w służbie zdrowia. W pewnym momencie mieliśmy 2,5 tys. osób wyłączonych z pracy w służbie zdrowia, w tym również lekarzy i pielęgniarki. I trzecia fala, kiedy poziom zajętości łóżek w szpitalach wynosił nawet prawie 1 900 osób – podsumował Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Reprezentant rządu w terenie omówił także realizację programu szczepień w regionie. W województwie wykonanych jest przeszło 1 mln 200 tys. szczepień, z czego 450 tys. osób zaszczepionych jest dwoma dawkami. Wojewoda podziękował samorządowcom oraz szpitalom za dotychczasową współpracę w walce z pandemią. Wojewoda mówił również m.in. o Rządowym Funduszu Inwestycji Lokalnych, dofinansowaniu przewozów autobusowych oraz oświetlenia przejść dla pieszych.

Podczas konwentu na temat funduszy europejskich dla województwa na lata 2021-2027 mówił Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki. Z kolei funkcjonowanie szkół i placówek w województwie w czasie pandemii omówił Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Marek Gralik. Natomiast Dowódca 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Krzysztof Stańczył podkreślił działania żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w czasie pandemii.

Materiał: Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 3 (7)

    Krytyk Społeczny, w dniu 15-06-2021 20:56:50 napisał:

    Proszę sobie nie wystawiać takiej laurki i przypisywać sobie sukcesów bo tych zwyczajnie nie ma.Co do szczepień-kiedy w końcu ruszy obiecana,zapowiadana "wielka " kampania społeczna dot.szczepień-? Póki co w mediach za podatnika pieniądze rządzący prowadzą kampanię ładu polskiego To jest Wasz priorytet," jądro waszego programu" a nie troska o stan zdrowia Polaków i szczepień. Szczepienia w województwie leżą i kwiczą.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Remonty mieszkań
Wypożyczalnia samochodów
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Konstrukcje stalowe
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Pomoc drogowa
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Skup i sprzedaż części
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)