Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

16 czerwca 2021

Uwaga na oszustów. Podszywają się pod pracownika gazowni

fot. pixabay

fot. pixabay

Mężczyzna podający się za pracownika gazowni oszukał i okradł mieszkańca# gminy Barcin. Mężczyzna, wchodzi do mieszkania rzekomo kontroluje urządzenia, a następnie proponuje zwrot pieniędzy za nadpłatę za prąd. Wykorzystując nieuwagę okrada ich z gotówki.

W ubiegłym tygodniu policjanci Komisariatu Policji w Barcinie udali się do 77-latka, który padł ofiarą oszusta. Mężczyzna przedstawił się jako pracownik gazowni, który musi skontrolować instalację gazową. Następnie poinformował seniora, że jest nadwyżka zapłaty za prąd i chce oddać nadpłatę. Poprosił również o podanie odcinków opłaty za energię elektryczną oraz świadczenia pieniężnego. Mężczyzna wykorzystał sytuacje, a następnie zabrał pieniądze i wyszedł. 77-letni mieszkaniec gminy Barcin został oszukany i okradziony z pieniędzy.

Apelujemy! By nie dochodziło do sytuacji, w których zostaniemy okradzeni przez osoby obce podające się za pracowników różnych firm, radzimy, by przed otwarciem drzwi nieznajomemu spojrzeć przez wizjer, kto stoi za drzwiami. Jeżeli jest to nieznana nam osoba – zapytajmy o cel wizyty i poprośmy o okazanie dokumentu, abyśmy mogli przeczytać nazwisko. Zanim wpuścimy taką osobę do mieszkania możemy sprawdzić w instytucji, którą reprezentuje czy jest jej pracownikiem i czy jej przełożeni wiedzą o czynnościach, które chce u nas wykonać. Jeżeli obawiasz się nieznajomego nie wpuszczaj go, nie każdy kto puka do twoich drzwi ma uczciwe zamiary! Zawsze możesz powiadomić Policję.

Materiał: KPP w Żninie

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Krystyna z gazowni, w dniu 16-06-2021 17:05:06 napisał:

    Jeżeli ktokolwiek na gazie i prądzie oszukał społeczeństwo to obecnie rządzący.Nie kto inny jak właśnie oni rok temu zarzekali się,obiecali i wciskali makaron na uszy,że ceny gazu,prądu nie wzrosną.I co-? Polityczna gęba pełna frazesów.Dzisiaj cena gazu i prądu do analogicznego okresu sprzed roku wzrosła o 10%

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Stół z blatem szklanym + krzesła
Remonty mieszkań
Budowa magazynów
Tonery Directions
27PLN
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)