Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

14 maja 2022

Ponad 300 wystawców. Targi w Minikowie przyciągnęły tłumy

fot. SL

fot. SL

Rozpoczęły się targi Lato na Wsi – Święto Smaku i# Tradycji. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wiele osób z różnych zakątków Polski.

W sobotę, 14 maja do Minikowa zjechały się tłumy. Wszystko po to, aby wziąć udział w tradycyjnym już wydarzeniu, jakim są targi Lato na Wsi – Święto Smaku i Tradycji.

Tego dnia około trzystu wystawców z różnych zakątków Polski prezentowało swoje wyroby. W tej grupie znaleźć można m.in. rolników, twórców sztuki ludowej. Koła gospodyń wiejskich przygotowały lokalne potrawy i specjały. Targi w Minikowie to również plenerowa wystawa ogrodnicza, podczas której można kupić: drzewka, kwiaty balkonowe, rabatowe i krzewy owocowe. Z pewnością część odwiedzających znalazło ciekawe inspiracje do ogródków. Jak wskazują organizatorzy, wydarzenie to doskonała okazja do zakupienia dobrych jakościowo sadzonek, uzyskania informacji dotyczących projektowania i urządzania ogrodów, pielęgnacji roślin, a także ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Wśród imprez towarzyszących znaleźć można, np. wystawę retro ciągników i samochodów, wystawę drobnego inwentarza oraz różnego rodzaju zabawy i atrakcje dla dzieci.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Zapraszamy dzisiaj do godziny 17.00 oraz w niedzielę w godzinach 10.00-17.00. 

Oceń artykuł: 21 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Marian, w dniu 15-05-2022 13:35:21 napisał:

    Byłe, widziałem. Szczególne podziękowania dla Policji za organizację ruchu i wjazdu-wyjazdu z parkingu. Do pełni szczęścia brakowało tylko możliwości wyjazdu w kierunku Nakła ale to nie pierwsza ani ostatnia rzecz która przerosła możliwości Policji. Dlatego serdeczne podziękowania za możliwość zwiedzenia nowowybudowanej obwodnicy Bydgoszczy i sprawdzenia co nowego na trasie przez Potulice. I pytanie do organizatorów: kto odpowiada za ten bałagan i jaki jest ekologiczny sens wypalania ton paliwa w korkach sięgających z jednej strony Ślesina a z drugiej obwodnicy Bydgoszczy?

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Budowa hal
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)