Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

11 maja 2022

E-Recepta w aplikacji mObywatel. Jak z niej korzystać?

Aplikację mObywatel posiada już# ponad 7,5 miliona Polaków. A ile osób wykorzystuje ją do zrealizowania wystawionych prze lekarza recept? Każdy, kto zainstalował ją w swoim telefonie ma taką możliwość. Przy jej pomocy możemy pobrać, przeglądać i zrealizować wystawione recepty przez naszego lekarza.

Od stycznia 2020 r. lekarze wystawiają pacjentom głównie elektroniczne recepty. Dzięki bezpłatnej aplikacji mObywatel można je przechowywać w swoim telefonie. Ponadto oprócz własnych recept, możemy też realizować recepty naszych dzieci oraz innych osób, od których otrzymamy pełnomocnictwo. Po kliknięciu w receptę aplikacja wyświetla jej szczegółowe dane, w tym status i informacje o lekach.

Jak zaznaczył minister Adam Andruszkiewicz „ E-recepta w aplikacji mObywatel to czytelność, większe bezpieczeństwo oraz wygoda. Wystarczy w aptece na swoim telefonie wyświetlić moduł e-recepta i pokazać farmaceucie wygenerowany przez nią kod QR. Bez podawania jakichkolwiek informacji. Jest to bardzo wygodny i praktyczny sposób.”

E-recepta w telefonie

Ile razy zdarzyło nam się, że podczas realizacji recepty w aptece nie zabraliśmy z domu numer PESEL naszych dzieci, aby wykupić potrzebne leki z recepty, lub sąsiadka prosiła nas o realizację recepty w jej imieniu, ale podała tylko kod recepty, a o numerze PESEL zapomniała? Dzięki funkcji e-recepty w aplikacji mObywatel możemy zapomnieć o tych problemach. Wystarczy okazać kod QR na ekranie naszego telefonu. Jest to dużo wygodniejsze! Już dziś zachęcamy do skorzystania z tej możliwości.

Jak zrealizować receptę korzystając z aplikacji mObywatel?

Po pierwsze ściągnij na swój telefon i zainstaluj aplikację mObywatel. Znajdziesz ją – w zależności od tego z jakiego telefonu korzystasz - w sklepach Google Play lub App Store. Jest oficjalna i bezpieczna i bezpłatna

  1. Uruchom aplikację mObywatel.
  2. Zaloguj się.
  3. Wybierz kafelek eRecepta.
  4. Wybierz eReceptę, którą chcesz zrealizować.
  5. Na ekranie wyświetlony zostanie kod QR eRecepty.
  6. Okaż go farmaceucie do zeskanowania.

Gotowe! Szybko, sprawnie i bez podawania jakichkolwiek danych recepta została zrealizowana.

Materiał: Cyfryzacja KPRM

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Budowa magazynów
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Fotoksiążka A4 28 stron
51,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)