Dziś mamy 13 lipca 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

23 września 2024

Co warto wiedzieć o studiach pielęgniarskich na Powiślańskiej Szkole Wyższej

for. powierzone

for. powierzone

Studia pielęgniarskie to prosty sposób na to, by zdobyć niezbędną wiedzę oraz# umiejętności wymagane do pełnienia tej profesji. Dobra uczelnia, która kształci w tym kierunku, stawia na jakość nauczania, ale również oferuje liczne możliwości zdobycia doświadczenia. Powiślańska Szkoła Wyższa jest jedną z nich.

Dobra pielęgniarka czy pielęgniarz to osoba pełna pasji, zaangażowania, ale także wykonująca swoje obowiązki na wysokim poziomie. Ważne jest więc, by uczelnia, na której się kształci, wyposażyła ją/jego w najbardziej przydatne: wiedzę i umiejętności, dbając o ich wysoki poziom. Doskonale radzi sobie w tym zakresie Powiślańska Szkoła Wyższa zajmująca wysokie 5 miejsce w Polsce pod względem liczebności studentów na kierunku Pielęgniarstwo! Zobacz, kto może studiować ten kierunek na PSW. Poznaj ofertę studiów pielęgniarskich na PSW. Sprawdź, jakie ma zalety studiowanie pielęgniarstwa na PSW.

Dla kogo studia pielęgniarskie na PSW?

Kierunek studiów, o jakim mowa skierowany jest do:

  • osób po maturze, które chcą swoją przyszłość zawodową związać właśnie z tą specjalizacją; szkoła pielęgniarska wyposaży je w podstawowy wymagany zakres wiedzy i umiejętności;

  • zawodowych i dyplomowanych pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy pragną podnieść swoje kwalifikacje.

Oferta kierunku pielęgniarstwo na PSW

Pielęgniarstwo na PSW możesz studiować na trzech poziomach. Pierwszy obejmuje studia licencjackie. Drugi to studia magisterskie. Natomiast studia pomostowe pozwalają osobom już pracującym w zawodzie zdobyć dodatkowe umiejętności oraz niezbędne kwalifikacje.

Pielęgniarstwo na PSW możesz studiować w następujących miejscowościach: Gdańsk, Toruń, Kościerzyna i Kwidzyn. Nauka w każdej z filii odbywa się na takim samym wysokim poziomie. To właśnie dlatego ta placówka jest jedną z najchętniej wybieranych przez przyszłe pielęgniarki i pielęgniarzy.

Studia I stopnia

Pielęgniarstwo I stopnia uprawnia do uzyskania tytułu licencjata. Nauka trwa tu trzy lata, a jej zwieńczenie stanowi zdany egzamin uprawniający do otrzymania tytułu licencjata pielęgniarstwa.

Podczas zajęć słuchacz zdobywa wiedzę z zakresu przedmiotów ogólnomedyczny, takich jak: anatomia, genetyka, fizjologia czy patologia, a także biochemia z biofizyką, radiologia i farmakologia. Studenci zdobywają także wiedzę z zakresu psychologii, socjologii i pedagogiki.

Studia II stopnia

Są to studia magisterskie, które trwają 4 semestry. W trakcie nauki zdobywasz niezbędną wiedzę i ważne umiejętności w takich obszarach jak: opieka specjalistyczna, zarządzanie zdrowiem, badania naukowe czy edukacja pacjentów. Program kształcenia obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, które pozwalają na poszerzenie już posiadanej przez Ciebie wiedzy, a także uzupełniają ją o całkiem nowe zagadnienia.

Zajęcia praktyczne pozwalają z kolei na zdobycie nowych uprawnień i kwalifikacji. Dzięki temu masz szansę na awans i lepiej płatne stanowisko.

Studia pomostowe

Ten profil studiów dedykowany jest osobom, które sprawują funkcję pielęgniarki bądź pielęgniarza, ale posiadają jedynie wykształcenie średnie. Pielęgniarstwo pomostowe PSW pozwala im zdobyć tytuł oraz wyposaża w nowe umiejętności takie jak np..:

  • samodzielne badanie pacjenta;

  • niesienie pomocy psychologicznej osobom w kryzysie lub po trudnych czy traumatycznych przeżyciach;

  • podawanie zaordynowanych leków;

  • wspomaganie zespołu medycznego lub ratunkowego.

Studia trwają rok lub 1,5 – w zależności od typu ukończonej wcześniej szkoły pielęgniarskiej.

Zalety studiowania kierunku pielęgniarstwo na PSW

Dlaczego warto studiować pielęgniarstwo na PSW? Przede wszystkim dlatego, że uczelnia stawia na praktykę i oferuje swoim studentom szereg możliwości w tym zakresie. Słuchacze pielęgniarstwa na PSW mogą:

brać udział w darmowych webinarach, szkoleniach i konferencjach tematycznych;

korzystać z najnowocześniejszych sal symulacji medycznej i zdobywać doświadczenie ćwicząc na fantomach, czy trenażerach;

z łatwością znaleźć miejsce praktyk w najbardziej renomowanych różnego typu lokalnych ośrodkach zdrowia jak np. Bydgoski Wojskowy Szpital Kliniczny, Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Gdańsku, czy Niepubliczny Żłobek Puchatek w Kościerzynie;

sięgać do fachowej literatury oraz prasy branżowej – także obcojęzycznej – znajdujących się w zasobach uczelnianych oraz w bazach WBN i EBSCO.

Ponadto PSW znajduje się wysoko w rankingu polskich uczelni, które wykształciły największą liczbę przyszłych pielęgniarek i pielęgniarzy.

Studiując pielęgniarstwo na PSW, masz też okazję do zdobywania wiedzy oraz odbywania konsultacji z osobami zawodowo związanymi z branżą, które należą do kadry nauczycielskiej.

 

Materiał Partnera - Artykuł Sponsorowany

Oceń artykuł: 1 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ratownictwo medyczne to czas! Kierowco bądź czujny

Kierowco, jeśli widzisz ten znak to# jesteś przed szpitalem lub stacją pogotowia ratunkowego.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

Sezon na "kurki". Uważaj, pieprznika jadalnego można pomylić z lisówką

Zanim wyruszycie na grzybobranie zwróćcie uwagę #na 3 przykłady pomyłek, które sygnalizują nasi grzyboznawcy.

(czytaj więcej)
0

Rowerem przez Krajnę i Pałuki. Nowy przewodnik z opisanymi trasami

Masz ochotę na aktywny wypoczynek w pięknym otoczeniu natury? #Sięgnij po nowy przewodnik rowerowy powiatu nakielskiego i ruszaj w trasę!

(czytaj więcej)