Wielki sukces szachisty z gminy Kcynia. Olaf wyróżniony przez Polski Związek Szachowy

fot. pow.
Wytrwała praca, treningi i udział w licznych turniejach szachowych# przełożyły się na wielki sukces szachisty z gminy Kcynia – Olafa Jagodzińskiego. W minionym tygodniu Komisja Klasyfikacji i Ewidencji Polskiego Związku Szachowego przyznała uczniowi szubińskiego LO pierwszą kategorię krajową centralną.
Tytuły i kategorie szachowe są wykładnikiem maksymalnego wyniku sportowego, osiągniętego przez szachistę. Obecnie Olaf Jagodziński jest jedynym juniorem w powiecie nakielskim, posiadającym pierwszą kategorię. To wyjątkowe osiągnięcie. Zdobycie tytułów i kategorii obwarowane jest znaczną liczbą warunków. Uzyskanie pierwszej kategorii centralnej wymaga od zawodnika solidnej gry na wysokim poziomie. Tytuły i kategorie szachowe przyznawane są dożywotnio. O wypełnieniu pełnej normy na pierwszą kategorię krajową zadecydował turniej Olafa rozegrany w minionym tygodniu w województwie mazowieckim. Olaf walczył o XI Hetmańską Buławę Puszczy Mariańskiej i stanął na podium. Zawody trwały dwa dni. Mieszkaniec gminy Kcynia uzyskał ranking - 2016. Tym samym potwierdził normę na pierwsza kategorię. Wcześniej wypełnił częściową normę w Poznaniu i w Warszawie.
Na uwagę zasługuje fakt, że Olafowi udaje się doskonale pogodzić treningi i zawody szachowe z nauką w szkole. Mieszkaniec Miastowic jest także bardzo dobrym uczniem. Doskonale radzi sobie z przedmiotami ścisłymi jak i humanistycznymi. Od dwóch lat jest stypendystą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Talent szachowy Olafa docenił także Zarząd Stowarzyszenia „Partnerstwo dla Krajny i Pałuk”. W grudniu minionego roku Kapituła Programu Stypendialnego „Młody Talent Krajny i Pałuk” podjęła uchwałę o przyznaniu stypendiów siedmiu sportowcom, wśród których znalazł się Olaf. To dzięki temu młody mieszkaniec Miastowic może rozwijać swoją pasję. Liczny udział w turniejach na terenie całej Polski i treningi wymagają oprócz zaangażowania zawodnika także znacznych nakładów finansowych. Olafowi życzymy kolejnych sukcesów.
Materiał: Paweł Czecki
Autorartykułu nie wyraża zgody na jego komentowanie.
Czytaj również
- Michalina Szczepaniak wyróżniona. Wręczono okolicznościową nagrodę
- IX Mistrzostwa Województwa w Warcabach. Wystartowało 55 zawodników
- XI Turniej Szachowy. Kto okazała się najlepszy?
- Turniej w Szubinie. O Puchar Zdobywców Pociągu Pancernego Danuta
- XII Festiwal Szachowo - Warcabowy. Uroczyste otwarcie
Zwolnienia lekarskie wystawione w 2024 roku. Podsumowanie ZUS

W ubiegłym roku Polacy chorowali nieco# częściej i dłużej. Lekarze w całym kraju wystawili 27,4 mln zwolnień lekarskich, co przełożyło się na 290 mln dni niezdolności do pracy. Oznacza to wzrost o 400 tys. zaświadczeń w porównaniu do roku 2023 oraz wzrost o 2,8 mln dni absencji. Przynajmniej raz w ciągu całego 2024 roku na zwolnieniu lekarskim przebywało 7,7 mln osób, z czego 7,1 mln to ubezpieczeni w ZUS.
(czytaj więcej)Ciechocińskie tężnie. Coraz bliżej wpisania na listę UNESCO

Zespół zabytkowej warzelni soli w Ciechocinku# został zarekomendowany przez Komitet ds. Światowego Dziedzictwa Kulturowego w Polsce do wpisania na krajową listę informacyjną, która otwiera drogę do międzynarodowego uhonorowania naszego unikatowego zabytku techniki i wpisania go na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
(czytaj więcej)Światowy Dzień Ziemi. Jak możesz się zaangażować?

22 kwietnia swój dzień obchodzi # Ziemia. Pierwszy w historii Dzień Ziemi odbył się w 1970 roku, a jego idea została zapoczątkowana przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona, który będąc w 1969 roku świadkiem katastrofy ekologicznej postanowił taki dzień zorganizować.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)