Dziś mamy 19 lipca 2019, piątek, imieniny obchodzą:

15 czerwca 2019

Na kartach kroniki. My, nasi rodzice, dziadkowie i przyjaciele

fot.pow

fot.pow

Jak wiele różnych informacji można odnaleźć w kronikach, mogli przekonać się podczas spotkania# w Muzeum Ziemi Szubińskiej uczniowie klasy VI a, którzy odwiedzili nas z nauczycielką Agatą Droszcz.

Uczniowie mieli możliwość obejrzenia kronik Izby Pamięci Narodowej, muzealnych, harcerskich oraz kroniki 650-lecia miasta Szubina stworzonej przez muzeum. Wziąć do ręki i przyjrzeć się z bliska starannym rysunkom i malowidłom zdobiącym karty, wyszukać na zdjęciach znane im miejsca i osoby, a nawet siebie sprzed kilku lat. Wczytać się w opisy wydarzeń i relacji m.in. z obozów harcerskich. Różnorodność kronik udostępnionych uczniom miała pokazać różne możliwości prowadzenia takich kronik, formy zdobienia okładek i kart m.in. malowidła farbkami, oklejanie różnymi materiałami (od tkaniny po korę), ale też dodatkowo wielość materiałów, jakie można znaleźć w kronikach m.in. zaproszeń, wycinków prasowych czy wpisów dokonanych przez znane lokalnie i w szerszym wymiarze postaci.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Remonty mieszkań
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)