Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

03 lutego 2020

Drużyna z LO rywalizowała w finale Szachowych Mistrzostw Województwa

fot. P. Szybowicz

fot. P. Szybowicz

Drużyna I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie #rywalizowała w finale Szachowych Drużynowych Mistrzostw Województwa Szkół Ponadpodstawowych, które odbyły się w V LO w Toruniu.

Po raz pierwszy w historii licealiady na listach startowych znalazła się ekipa z gminy Szubin. Zespół zajął VII miejsce z dorobkiem 7 punktów meczowych. Szubinianie wystąpili w składzie: I szachownica Alan Jagodziński, II szachownica Olaf Jagodziński, III szachownica Hubert Zdralek, IV szachownica Wirginia Nowojska. Lista medalistów przedstawiała się następująco: I miejsce IV LO Toruń (11), II miejsce ZS Szkół Ponadpodstawowych Świecie (10), III miejsce IV LO Bydgoszcz (10).

Materiał: P. Szybowicz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)