Dziś mamy 19 czerwca 2019, środa, imieniny obchodzą:

21 maja 2019

Zwiedzanie stolicy. Uczniowie zachwyceni historią Warszawy

fot. pow.

fot. pow.

W dniach 13-15 maja 2019 r. uczniowie klas szóstej, siódmej i ósmej wraz z # wychowawcami uczestniczyli w wycieczce do wyjątkowego miejsca na mapie Polski – naszej stolicy - Warszawy.

W ciągu trzech dni udało nam się zobaczyć i zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy. Wędrowaliśmy szlakiem największych atrakcji tego miasta. 

Obowiązkowym punktem było oczywiście jego serce i zarazem źródło, czyli Stare Miasto, które powstało się w XIII w. Okazało się, że Starówka to prawdziwa perła stolicy! Zachwyca kolorowymi kamienicami i wyjątkową atmosferą wąskich uliczek. Nic dziwnego, że została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na Rynku Starego Miasta spotkaliśmy warszawską Syrenę – oficjalny symbol miasta. Zobaczyliśmy Barbakan i przespacerowaliśmy się wzdłuż murów. Podziwialiśmy też Zamek Królewski.

Wraz z panią przewodnik i pilotem wycieczki wybraliśmy się także na tzw. „salony”, czyli na jedną z najpiękniejszych ulic stolicy jaką jest Krakowskie Przedmieście. Tutaj znajduje się fragment Traktu Królewskiego i mieszczą się najważniejsze reprezentacyjne obiekty – od Pałacu Prezydenckiego, przez Uniwersytet Warszawski po Bazylikę św. Krzyża.

W stolicy odwiedziliśmy również Grób Nieznanego Żołnierza, Kolumnę Zygmunta, Katedrę św. Jana Chrzciciela, Pomnik Małego Powstańca.

Zobaczyliśmy budynki ambasad, sejmu i senatu. Niezwykłe chwile spędziliśmy m.in.: pod pomnikiem Chopina. Tam, mimo że w kroplach deszczu, cieszyliśmy się muzyką!

Innym punktem naszej wycieczki były słynne Łazienki Królewskie, które swój niezwykły urok zachowały po dzień dzisiejszy. Zobaczyliśmy nie tylko zabytkową letnią rezydencję Stanisława Augusta Poniatowskiego, lecz także inne piękne obiekty wokół wspaniałych ogrodów. W Łazienkach znajdują się oranżerie, amfiteatr, a nawet ogród chiński. Warto było zobaczyć klasycystyczny Pałac na Wyspie. Niewątpliwą atrakcją parku okazały się też wiewiórki.

Bardzo spodobała się nam wizyta na Stadionie Narodowym oraz w Pałacu Kultury i Nauki. Pałac jako najbardziej rozpoznawalny budynek w Warszawie zrobił na nas ogromne wrażenie. Wjechaliśmy na taras widokowy, skąd zobaczyliśmy przepiękną panoramę miasta. Z kolei wizyta na stadionie była spełnieniem marzeń wielu z nas, kibiców. Gdy weszliśmy na trybuny i wspięliśmy się na sam ich szczyt, z góry z zachwytem podziwialiśmy ogrom tego obiektu.

Z dużym zainteresowaniem i przejęciem zwiedziliśmy multimedialne Muzeum Powstania Warszawskiego. Podziwialiśmy opartą na nowoczesnych rozwiązaniach, poruszającą ekspozycję, która pozwoliła nam wręcz „dotknąć historii”.

Po dniach pełnych wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do naszej małej ojczyzny. Uważamy, że wycieczka, pomimo deszczowej aury, była bardzo udana. Zobaczyliśmy wiele interesujących miejsc. Panowała miła atmosfera.

Zrobiliśmy sporo pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia oraz oszołomienia natłokiem wrażeń byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś odwiedzimy to wspaniałe miasto!

materiał: Małgorzata Badzińska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Baterie
od 0,90PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)