Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
06 czerwca 2018

Zmiana zasad udzielania dotacji. 1 lipca wejdzie w życie uchwała

fot. arch.

fot. arch.

1 lipca wejdzie w życie uchwała Rady Miejskiej w Szubinie nr XLII/528/18 z dnia #16 kwietnia 2018 r. wprowadzająca zmiany dotyczące zasad udzielania dotacji do wymiany kotłów i pieców węglowych.

Uchwała określa zasady udzielania dotacji celowej na dofinansowanie zadań bieżących z budżetu Gminy Szubin polegających na ochronie powietrza poprzez redukcję niskiej emisji zanieczyszczeń na terenie gminy Szubin, a także kryteria wyboru inwestycji objętych dofinansowaniem w zakresie zmiany systemów grzewczych.

- Dotacja celowa z budżetu gminy Szubin jest udzielana na dofinansowanie zadań, których efektem jest zmiana systemów grzewczych na systemy ekologiczne prowadząca do poprawy stanu powietrza atmosferycznego poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń - czytamy w uchwale.

Dofinansowane zostaną zadania, które będą zrealizowane (zakończone) w danym roku budżetowym. Ponadto piece ze sterowanym procesem spalania i automatycznym dozowaniem paliwa stałego (ekogroszek, pellet) muszą spełniać wymagania „5 klasy emisyjności”. Zmiana dotyczy również dofinansowania do przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej, gdzie kwota refundacji będzie wynosić 2000 zł.

Uchwała wejdzie w życie 1 lipca 2018 roku.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż ślubny
Deska elewacyjna
ŁAZIENKI
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)