Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 czerwca 2018

Zmiana zasad udzielania dotacji. 1 lipca wejdzie w życie uchwała

fot. arch.

fot. arch.

1 lipca wejdzie w życie uchwała Rady Miejskiej w Szubinie nr XLII/528/18 z dnia #16 kwietnia 2018 r. wprowadzająca zmiany dotyczące zasad udzielania dotacji do wymiany kotłów i pieców węglowych.

Uchwała określa zasady udzielania dotacji celowej na dofinansowanie zadań bieżących z budżetu Gminy Szubin polegających na ochronie powietrza poprzez redukcję niskiej emisji zanieczyszczeń na terenie gminy Szubin, a także kryteria wyboru inwestycji objętych dofinansowaniem w zakresie zmiany systemów grzewczych.

- Dotacja celowa z budżetu gminy Szubin jest udzielana na dofinansowanie zadań, których efektem jest zmiana systemów grzewczych na systemy ekologiczne prowadząca do poprawy stanu powietrza atmosferycznego poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń - czytamy w uchwale.

Dofinansowane zostaną zadania, które będą zrealizowane (zakończone) w danym roku budżetowym. Ponadto piece ze sterowanym procesem spalania i automatycznym dozowaniem paliwa stałego (ekogroszek, pellet) muszą spełniać wymagania „5 klasy emisyjności”. Zmiana dotyczy również dofinansowania do przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej, gdzie kwota refundacji będzie wynosić 2000 zł.

Uchwała wejdzie w życie 1 lipca 2018 roku.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Meblościanka z oferty firmy FADOME
Bon upominkowy
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)