Dziś mamy 25 maja 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

30 czerwca 2017

Zmarła Halina Erdmann. Była żoną patrona szubińskiego muzeum

fot. MZSz

fot. MZSz

Nie żyje Halina Erdmann z domu Kozłowska żony patrona Muzeum Ziemi Szubińskiej # Zenona Erdmanna.

Halina Erdmann urodziła się 22 października 1922 r. w Bydgoszczy, w rodzinie Józefa i Marianny z domu Nowak Kozłowskich. W 1947 r. w Szubinie wstąpiła w związek małżeński z Zenonem Erdmannem (1918-2002).

Małżonkowie doczekali się trzech córek. Wraz z mężem działała w Związku Harcerstwa Polskiego. Pracowała w Wydziale Finansowym Starostwa Powiatowego w Szubinie, Urzędzie Miejskim w Szubinie i Domu Harcerza.

Po śmierci męża współpracowała i wspierała działalność szubińskiego muzeum. W marciu 2017 r. wzięła udział w przygotowaniu materiału filmowego o swoim mężu, patronie muzeum. Odeszła na wieczną wartę w piątek, 23 czerwca 2017 r.

Pogrzeb odbył się we wtorek, 27 czerwca 2017 r. o godz. 13.00 na cmentarzu parafialnym w Szubinie.

materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej/red.

Oceń artykuł: 988 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    Wanda, w dniu 01-07-2017 13:39:31 napisał:

    Wielkie wyrazy współczucia dla rodziny. Wierzę, że zszedł anielski orszak i zabrał duszę zmarłej przed oblicze Pana.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
GratisPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Meble łazienkowe
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Pieczątki Colop
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)