Dziś mamy 22 października 2018, poniedziałek, imieniny obchodzą:
09 października 2018

Zmarł bohater narodowy. Ostatnie pożegnanie śp. Czesława Włodarek

fot. TD

fot. TD

We wtorek, 9 października pożegnano bohatera narodowego śp. Czesława Włodarka ps. "Józef".

Śp. Czesław Włodarek urodził się 13 lutego 1920 w Wyrzysku. Brał udział w kampanii wrześniowej w 1939 r. W tym czasie rozpoczął pracę konspiracyjną, na którą składało się zbieranie informacji dotyczących zbrodni popełnionych przez okupanta na ludności polskiej z Bydgoszczy i okolic. Jako kierowca samochodu ciężarowego w firmie budowlanej, która prowadziła prace budowlane na terenie Pomorza transportował członków organizacji konspiracyjnej i odpowiadał za ich bezpieczeństwo.

Był członkiem organizacji konspiracyjnej ZWZ-AK garnizonu bydgoskiego, kapralem Wojska Polskiego, dowódcą ochrony oficerów sztabu OP AK.

W kościele parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego we Władysławowie odprawiona została msza żałobna. W uroczystości pogrzebowej uczestniczyła rodzina, przyjaciele, wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy AK okr. bydgoskiego Józef Żernicki, żołnierze, członkowie Wojsk Obrony Terytorialnej, uczniowie klasy mundurowej Z ZSP im. E. Chroboczka w Szubinie wraz z mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim, harcerze.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 4 (4)

    Sebastian H, w dniu 09-10-2018 18:50:15 napisał:

    Część i chwała bohaterom!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

UWAGA: Komentarze publikowane są po akceptacji moderatora.

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mikrodermabrazja
Botox i wypełniacze
Kalkulatory
od 6,90PLN
Kasy fiskalne Datecs
1414PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie świateł
ŁÓŻKA
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)