Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

18 stycznia 2020

Zjawiskowe obrazy natury. Wernisaż Krystyny i Mirosława Banachów

fot. Mirosław Rzeszowski

fot. Mirosław Rzeszowski

Krystyna Banach jest z wykształcenia technikiem ekonomistą. Z mężem połączyła ją nie tylko # miłość ale i kolej.

Tematy prac Krystyny Banach to natura w detalu i pejzażu, architektura sakralna i świecka. Nie obca jest jej tematyka religijna. 

Krystyna uprawia malarstwo akrylowe i olejne, a także rysunek i grafikę. Jest członkiem Grupy plastycznej Plama’s. Jej prace zobaczyć można było na licznych wystawach zbiorowych Plama’su jak m.in. na Mogileńskich Spotkaniach Plastycznych, ale także w Krakowie na X Ogólnopolskich Prezentacjach artystycznych Kolejarzy. W ostatnim czasie Krystyna Banach wystawiła swoje prace  w Wiedniu i w muzeum Kolejnictwa w Toruniu. Brała udział w licznych plenerach.

Mirosław Banach mąż Krystyny z zawodu kolejarz. Malarstwem zajmuje się od ponad 30 lat. Jest członkiem Szubińskiej Grupy Plastyków Plama’s. Ma na koncie wspólne wystawy z grupą w Żninie, Kcyni, Solcu Kujawskim, Łabiszynie, Inowrocławiu, Pakości, Lubostroniu, Szubinie oraz w holenderskim Dinxperlo. 

Z okazji 100 – lecia parowozowni w Wolsztynie Banach prezentował tam swoje obrazy. Autor miał także wystawy indywidualne w Bydgoszczy, Inowrocławiu, Grudziądzu. W jego twórczości co do tematyki dominuje kolej. Najbardziej interesują go stare parowozy, architektura starych dworców kolejowych.

Maluje głównie farbami olejnymi. Banach nie stroni także od malowania portretów czy scen marynistycznych. Należy dodać, że wiele prac małżeństwa znajduje się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą.

Wernisaż malarstwa Krystyny i Mirosława Banachów w galerii "Na Piętrze" Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie okazał się sporym sukcesem. Na otwarcie przybyło bardzo liczne grono przyjaciół i miłośników malarstwa sympatycznej pary.

Rzeczywiście jest co oglądać: przepiękne pejzaże, zjawiskowe obrazy natury i romantyczne parowozy, sunące w dal pociągi - miłość Mirosława Banacha. Nie zabrakło też soczystych obrazów kwiatów Krystyny.

Wystawa czynna będzie do 4 marca, w godzinach pracy biblioteki. Zapraszamy serdecznie. Przekonajcie się sami o urodzie tego malarstwa.

materiał: Mirosław Rzeszowski 

Oceń artykuł: 7 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • -2 (4)

    hhj, w dniu 19-01-2020 11:36:58 napisał:

    ale kicha. nie chcą ich w szdk to poszli do biblioteki.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Budowa hal
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Kolaż ze zdjęć 30x40
16,00PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)