Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

18 lipca 2019

Zebranie wiejskie w Rynarzewie. Chcą mieć Plac Zabaw

fot. TD

fot. TD

16 lipca 2019 w Świetlicy Wiejskiej w Rynarzewie odbyło się# zebranie mieszkańców sołectwa Rynarzewo.

Celem zebrania była konieczność zmiany zadania w funduszu sołeckim. Po powitaniu sołtys Iwona Kornacka poprosiła,  aby w przyszłości wszelkie obawy i wątpliwości dotyczące sołectwa wyjaśniać osobiście, a nie poprzez media społecznościowe.

Konieczność zmiany wyjaśniała urzędnik UM Szubin, pani Agata Sitterlee. W roku ubiegłym mieszkańcy przeznaczyli przeszło 11 tys. na modernizacje urządzeń na placu zabaw. Okazało się jednak, że montaż nowych musi być poprzedzony projektem, a w świetle przepisów każdy element musi być oddalony od pasa ruchu drogowego o 10 metrów. Tym samym miejsca jest bardzo mało, a procedury związane z montażem mogą się przeciągnąć do grudnia br. Grozi to utratą części funduszu sołeckiego. Po burzliwej dyskusji mieszkańcy Rynarzewa zdecydowali, że w pierwszej kolejności wyremontują płot wokół placu, a w roku przyszłym zakupią urządzenia. Drugą zmianą – na wniosek radnego Artura Michalaka - było przeznaczenie 600 zł na nagrody dla dzieci, które będą brały udział w konkursach i zawodach z okazji 720 lecia powstania Rynarzewa.
 
Wysoka frekwencja (63 osoby!) pokazała, jak ważnym miejscem dla Rynarzewian jest plac zabaw na Rynku. Iwona Kornacka zaprosiła do obecności na podziale funduszu 5 września 2019, a radny Michalak poprosił mieszkańców o włączenia się w organizację Jubileuszu. Zebranie organizacyjne zaplanowano na 3 września 2019.                           

Materiał: Artur Michalak/Sołectwo Rynarzewo

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (11)

  haha, w dniu 18-07-2019 15:08:11 napisał:

  Duża frekwencja? 63 osoby na wieś która liczy ponad 1000 mieszańców to jakieś marne 5%. Na małych wioskach jest po 10-15% i tam się redakcja nie zachwyca frekwencją.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -2 (2)

  obywatel, w dniu 19-07-2019 22:19:19 napisał:

  Ale Jo żym był, tylko żeśta mnie nie słucholi

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Budowa magazynów
Kanapa
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Skup i sprzedaż części
Drobne naprawy
Sprawdzanie świateł
Fotokubek magiczny
29,90PLN
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)