Dziś mamy 30 marca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 lutego 2020

Zebranie sprawozdawcze OSP Rynarzewo. Zarząd otrzymał absolutorium

fot. TD

fot. TD

Dnia 14 lutego 2020 roku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze członków Ochotniczej Straży# Pożarnej w Rynarzewie. Podsumowano poprzedni rok i przedstawiono plany na rok 2020.

Stan organizacyjny OSP Rynarzewo przedstawia się następująco: członkowie zwyczajni – 55 osób, członkowie honorowi – 1 osoba, Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza – 8 chłopców. W OSP działa także Kobieca Drużyna Pożarnicza licząca 13 członkiń.

W 2019 roku nastąpiły zmiany w składzie zarządu w związku ze śmiercią śp. Tadeusza Łapki. Funkcję skarbnika powierzono druhowi Dawidowi Walczakowi. Zorganizowano Dzień Strażaka, a także wzięto udział w różnych uroczystościach, m.in. posadzeniu Dębu Katyńskiego w Szubinie, 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej, 720-lecia istnienia Rynarzewa oraz nadaniu nowego sztandaru dla Szkoły Podstawowej w Rynarzewie. W okresie sprawozdawczym odznakę "Strażaka Wzorowego" otrzymała druhna Sylwia Saskowska, a 8 druhów otrzymało odznakę za "Wysługę lat w OSP". OSP Rynarzewo w 2019 roku uczestniczyła aż 61 razy w akcjach ratowniczych. Najbardziej aktywni druhowie to: Sylwia Saskowska (40), Dawid Hejmej (39), Radosław Maciejewski (37) i Kacper Dróbka (32). Pozyskano także nowy sprzęt i wyposażenie dla jednostki. Zrealizowano projekt "Pamięci naszych bohaterów. System informacji wizualnej dla upamiętnienia 100 rocznicy Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 w Rynarzewie", którego efektem są trzy szklane tabliczki poświęcone pamięci strażaków OSP Rynarzewo biorących udział w powstaniu.

Po przedstawieniu szczegółowych sprawozdań, zarząd otrzymał absolutorium.

W planach na rok 2020 jest zakup m.in. elektrod do AED, węży W-52, W-75, stolików i krzeseł do świetlicy, umundurowania i środków ochrony osobistej. Uszczelnienia wymaga także dach nad wozownią.

Na koniec zebrania złożono wszystkim członkom OSP serdeczne podziękowania za włożoną pracę i zaangażowanie.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Pol, w dniu 15-02-2020 20:33:57 napisał:

    Szacun Dziewczyny i Chłopaki Po prostu Szacun !!!!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Kalkulatory
od 6,90PLN
Test amortyzatorów
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Pieczątki Colop
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)