Dziś mamy 18 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

09 września 2018

Zebranie "pod chmurką". Fundusz sołecki przegłosowany

fot. TD

fot. TD

W piątek na zebraniu wiejskim zwołanym przez sołtysa Słupów Agnieszkę Krajnik – Damazyn i radę # sołecką mieszkańcy spotkali się na ławce pod kasztanem.

Z uwagi na brak świetlicy dotychczasowy dzierżawca nie przedłużył umowy najmu nie było innego miejsca do spotkania. Pogoda dopisała, więc zebranie było udane i owocne.

Pani sołtys przedstawiła propozycje rady sołeckiej rozdziału sołeckiego funduszu w kwocie 24.617,74 , zwracając uwagę, że to od decyzji mieszkańców zależy ich ostateczny rozdział.
Po merytorycznej dyskusji, do której włączyli się młodzi mieszkańcy, przedstawiając swoje potrzeby dotyczące sportu i rekreacji na terenie wsi.

Ich bolączką jest brak stadionu do gry w piłkę nożną, a dokładniej nie przedłużenie umowy na dalszą dzierżawę. Są chętni do pomocy przy utrzymaniu obiektu, tzn. boiska w należytym stanie.

Ostatecznie przegłosowano sołecki fundusz na:

1.500,- Święto Słupów
6.017,74- bramki piłkarskie
8.000,- kruszywa na drogi
5.000,- namiot wystawowy
4.100,- sprzęt nagłośnieniowy
Po zebraniu mieszkańcy poruszali jeszcze wiele problemów dotyczących ich miejscowości, poprawy jakości życia i estetyki zewnętrznej. Wieś ładnieje dzięki oddolnej inicjatywie mieszkańców.

Tekst - TD

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (17) Zgłoś naruszenie zasad

  • 3 (9)

  kkkk, w dniu 09-09-2018 20:50:51 napisał:

  Dziwna wieś, brak własnej świetlicy,brak własnego boiska a w kościele śmierdzi...

  odpowiedz

  • 4 (8)

  Babcia Krystyna, w dniu 09-09-2018 22:21:33 napisał:

  Przeznaczyli kase na bramki a maja problem z terenem na boisko hahahha o co chodzi? Wiele sołectw w polsce nie ma swietlicy nie tylko słupy....

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (4)

  Cgfhbv, w dniu 10-09-2018 19:16:37 napisał:

  A ja jestem zdania że dobrze rozdzielili .co do swietlicy inne wsie tez nie mają i żyją. Wogole wioska jest czysta zadbana nie ma do czego się przyczepić. A ze ziemia po byłych PGR nie jest gminna to już inna bajka,wiele wsi ma podobnie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (2)

  kibic, w dniu 11-09-2018 01:58:20 napisał:

  ludzie we wiosce garną się do sportu ,boisko dla najmlodszych zawsze przygotowane sprzęt do gry też jest tylko problem z dzierżawą gdzie niewiadomo czy zostanie przedłużona a młodzież chcę iść dalej i zainwestować w pilkolapy np. bo bramki nowe są już w realizacji na 2019 z funduszu sołeckiego

  odpowiedz

  • 1 (3)

  mieszkaniec, w dniu 11-09-2018 17:04:17 napisał:

  nich najpierw sie wezma za porzadki, bo to co jest przy skrzynkach na listy woła o pomste, brod smrod i ubustwo, a pani sołtys odpieprzy sie w laczki i głupa pali, ze o niczym nie wie

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -1 (3)

  slaw, w dniu 12-09-2018 15:39:31 napisał:

  Niedługo sołectwa będą budowały wodociągi i kanalizację z funduszu sołeckiego. Ta Gmina nic już nie robi. A przecież chyba dostaje zwrot części wydanych z funduszu sołeckich pieniędzy. Proponuję się tym zainteresować.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  mieszkaniec , w dniu 13-09-2018 14:46:23 napisał:

  Ogarnijcie tez tą młodziez w słupach ;) i prosiłbym o nie usuwanie mojego komentarza bo zostalo to juz zrobione 2 razy ;) prawda boli ? małe dzieci 14 lat a juz z fajkami i nie tylkoo......

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż na każdą okazję
MEBLE PIOTR PASIEKA
Gimnastyka korekcyjna
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Lipoliza injekcyjna
Zabiegi odmładzające
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)