Dziś mamy 27 listopada 2020, piątek, imieniny obchodzą:

29 października 2020

Zdalna sesja Rady Miejskiej w Szubinie. Nie zabrakło licznych dyskusji

fot. archiwum

fot. archiwum

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Szubinie odbyła się# całkowicie w trybie zdalnym. Mimo tego, że radni obradowali on-line, nie brakowało licznych dyskusji.

Początek obrad to jak zwykle informacje przewodniczącej Rady i burmistrza. Anna Kijowska poinformowała m.in. o odpowiedzi z ministerstwa dotyczącej ustawy odorowej. Chodzi tu o problem mieszkańców Królikowa, którzy już od kilku lat mają problem z odorem wydobywającym się z miejscowej chlewni. Mariusz Piotrkowski pokrótce opowiedział o bieżących inwestycjach, mówiąc, że wszystkie są wykonywane zgodnie z planem, bez żadnych opóźnień.

Czwartkowa sesja to także informacje na temat oświadczeń majątkowych składanych co roku przez radnych, włodarzy, pracowników jednostek podlegających gminie, itp. Jak co roku pojawiły się w nich liczne braki. Radni przyjęli także informację na temat stanie realizacji zadań oświatowych gminy Szubin za rok szkolny 2019/2020.

Oczywiście nie brakowało licznych uchwał, np. o wysokości dotacji celowej udzielanej przez gminę żłobkom, nadano nowe nazwy dróg w Małych Rudach i Zamościu, przyjęto roczny program współpracy z organizacjami pozarządowymi. Ważne uchwały dotyczyły wysokości podatków – średnio o 4% wzrosną podatki od środków transportowych, obniżono też średnią cenę skupu 1 kwintala żyta dla potrzeb obliczania podatku rolnego. Radni jednogłośnie odrzucili uchwałę dotyczącą ustalenia wysokości stawki procentowej opłaty adiacenckiej obowiązującej na terenie gminy Szubin. Rozpatrywano także skargę złożoną na dyrektora szkoły w Rynarzewie. Została ona uznana za bezzasadną, a chodziło o rzekomy brak zapewnienia uczniom bezpieczeństwa na terenie szkoły.

W tym miesiącu zabrakło jakiejkolwiek dyskusji w „wolnych głosach”.

Oceń artykuł: 2 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (6) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (9)

  blokowicz , w dniu 30-10-2020 12:58:57 napisał:

  Czy Przewodniczący Osiedla Spółdzielczego mieszka na swoim osiedlu czy mieszka w wiosce obok ? Proszę Burmistrza o informację w tej sprawie.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  b, w dniu 30-10-2020 17:06:23 napisał:

  A o co chodzi? Proszę wyjaśnić problem :-)

  odpowiedz

  • 5 (7)

  Mieszkaniec, w dniu 30-10-2020 21:15:02 napisał:

  Też o tym słyszałem. Domagamy się wyjaśnień i pilnego zebrania zarządu osiedla spółdzielczego w Szubinie. Jako mieszkaniec tego osiedla mam prawo wiedzieć czy szef osiedla mieszka na tym osiedlu czy jest to fikcja.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  b, w dniu 31-10-2020 20:13:11 napisał:

  Aha. Osoba będąca członkiem organu jednostki pomocniczej gminy - w tym osiedla - powinna mieszkać na terenie tej jednostki pomocniczej.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Hybt, w dniu 31-10-2020 21:28:06 napisał:

  Zabrakło dyskusji w wolnych głosach? Dlaczego nic do powiedzenia nie ma Pionkio Michalak

  odpowiedz

  • 0 (0)

  smolniki, w dniu 31-10-2020 22:00:09 napisał:

  A śmieci Gminam Szubim liczba osub bezradnych. cyrk i cowid 19 ogłupieni przez chinyi ameryke wyjdzie tro po latach.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprzedaż opon
Odchudzanie
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bon upominkowy
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Lakiernictwo
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)