Dziś mamy 20 czerwca 2018, środa, imieniny obchodzą:
28 maja 2018

Zbliżają się wakacje. Dzielnicowy mówił o bezpieczeństwie

fot: Iwona Matusiak

fot: Iwona Matusiak

Do Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie p zawitał dzielnicowy Przemysław #Błaszkowski, który utrwalił dzieciom zasady ruchu drogowego oraz przypomniał zagadnienia dotyczące bezpiecznych wakacji w domu i poza nim.

Pan Policjant wytłumaczył jak należy zachować się podczas kontaktów z obcymi ludźmi. W krótkiej scence odegranej przez nauczycielki, mundurowy podkreślił w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych ludzi zwracając się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z ciekawością słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Odważnie zadawały pytania, utwierdzając się jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem i, że konieczne jest noszenie ubrań posiadających elementy odblaskowe. Dzieci pochwaliły się przed gościem wyuczoną już wcześniej umiejętnością zachowania się podczas ataku psa. Przedszkolaki zrozumiały jak trudnym i odpowiedzialnym zawodem jest praca policjanta. Wspólne zdjęcie było uwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

Materiał: Iwona Matusiak

Oceń artykuł: 17 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż na każdą okazję
Remonty mieszkań
Pokój dzienny/ jadalnia
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
ŁAZIENKI
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Lakiernictwo
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)