Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

28 maja 2018

Zbliżają się wakacje. Dzielnicowy mówił o bezpieczeństwie

fot: Iwona Matusiak

fot: Iwona Matusiak

Do Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie p zawitał dzielnicowy Przemysław #Błaszkowski, który utrwalił dzieciom zasady ruchu drogowego oraz przypomniał zagadnienia dotyczące bezpiecznych wakacji w domu i poza nim.

Pan Policjant wytłumaczył jak należy zachować się podczas kontaktów z obcymi ludźmi. W krótkiej scence odegranej przez nauczycielki, mundurowy podkreślił w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych ludzi zwracając się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Dzieci z ciekawością słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Odważnie zadawały pytania, utwierdzając się jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem i, że konieczne jest noszenie ubrań posiadających elementy odblaskowe. Dzieci pochwaliły się przed gościem wyuczoną już wcześniej umiejętnością zachowania się podczas ataku psa. Przedszkolaki zrozumiały jak trudnym i odpowiedzialnym zawodem jest praca policjanta. Wspólne zdjęcie było uwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

Materiał: Iwona Matusiak

Oceń artykuł: 17 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Meble młodzieżowe systemowe
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Naczepa platforma
Meble łazienkowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
Elewacje
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)