Dziś mamy 16 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2022

Zawalczą o podium. Im pomysłów na zabawy nie zabraknie

fot. pow.

fot. pow.

Zbiórka w sali „W” godz. 10.00 jak co dzień uczestnicy czekali na# zadania jakie wczoraj realizowali, szybka odprawa czas nagli, drużyny gotowe do realizacji zadań zespołowych, małe chwilowe zamieszanie nowo przybyłe osoby trzeba przydzielić do drużyn, powstaje czwarta drużyna.

Zbiórki przeprowadzone przez dowódców pod okiem kadetów, od tego momentu kadeci bacznie będą się przyglądać (i oceniać) działaniom drużyn uczestników. Cztery drużyny, cztery zadania, czwarty dzień zmagań czas naprawdę przyspieszył wszystkim, uczestnikom i zaangażowanym w projekt Trafionych Ferii. Tak naprawdę rywalizacja punktowa rozgrywa się na strzelnicach, wiedza na temat pierwszej pomocy opanowana, wydawanie komend, robienie zbiórek na coraz wyższym poziomie, coraz miej uwag od kadetów OPW na temat błędów przy zadaniach. Nie lada gratką dla wszystkich okazało się nawiązywanie łączności z innymi radiostacjami na terenie Polski, mjr r. Witold Błasiak pomaga w tej części zadania wszystkim drużynom - dodatkowe punkty za nawiązaną łączność, warunki atmosferyczne dziś utrudnione, ale komunikacja radiowa działa. Na strzelnicach działania drużynowe o jak największą ilość punktów, strzelnica pneumatyczna tam członkowie drużyn strzelają z karabinków i pistoletów do tarcz walczą o ,,10’’, wszyscy członkowie drużyn przystąpili do pojedynków do zapadek w pozycji leżąc. Na strzelnicy wirtualnej trzeba uratować zakładników tylko najbardziej skupione osoby osiągają znakomite wyniki, które klasyfikują drużyny dając im szanse na podium. W ramach pierwszej pomocy każdy członek drużyny wykonywał następujące czynności ratownicze na punkty:

- przewrót poszkodowanego z brzucha na plecy
- sprawdzenie, czy poszkodowany reaguje
- udrożnienie dróg oddechowych
- sprawdzenie, czy oddycha
- ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej
- uciśnięcia ratownicze na fantomie
- pomoc w przypadku zadławienia u niemowlęcia

Dodatkowo każdy uczestnik ćwiczył umiejętność obsługi AED oraz zaopatrywanie rany, w której tkwi ciało obce.
Najwięcej punktów – 54 na 60 uzyskała drużyna Marka.

Czas znowu nam uciekł godz. 13.20 zakończenie zmagań podziękowania dla wszystkich dla mjr r. Witolda Błasiaka za łączności i przekazanie wiedzy.

A co z wynikami, wyniki dzisiaj będą ogłoszone punktacja wyrównana trzeba dokładnie wszystko sprawdzić. Dzisiaj każdy indywidualnie będzie walczył o podium dla siebie. Chcemy wyłonić tych najlepszych z pierwszej pomocy, znajomości oporządzenia kadetów, oczywiście na koniec najlepszy strzelec Trafionych Ferii. Każdy z uczestników Trafionych Ferii zostanie ambasadorem Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie.

Materiał: Alicja Jaśkowiak - ZS w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)