Dziś mamy 30 maja 2025, piątek, imieniny obchodzą:

25 stycznia 2025

Odwiedzili wystawę pająków. Uczestnicy byli pod wrażeniem okazów

fot. pow.

fot. pow.

Wczoraj w ŚDS mieliśmy niesamowitą okazję odwiedzić# wystawę pająków! Na wystawie znalazły się różnorodne gatunki pająków, a wśród nich również fascynujący ptasznik czerwonokolanowy. Ten imponujący pająk, znany ze swojego charakterystycznego wyglądu, ma czerwone, widoczne plamy na nogach, które są jego największym atutem. Choć może budzić respekt, jest dość spokojny i można go bezpiecznie trzymać w dłoni.

Osoby, które chciały poczuć się jak prawdziwi miłośnicy pająków, miały szansę wziąć go na rękę! Wszyscy uczestnicy wykazali się odwagą, a cała wystawa była pełna wrażeń i nowych odkryć. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, które na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci!

W trakcie wystawy nie zabrakło także osób, które zmagały się z arachnofobią – lękiem przed pająkami. To bardzo powszechny problem, który może mieć różne źródła. Często jest wynikiem wrodzonych predyspozycji, ale również doświadczeń z dzieciństwa, które mogą wywołać lęk. Czasem jest to skutek negatywnych skojarzeń, które tworzą się w naszej podświadomości.

Arachnofobia może również wynikać z naturalnej skłonności człowieka do unikania nieznanych i potencjalnie niebezpiecznych stworzeń. Pająki, mimo że w rzeczywistości rzadko stanowią zagrożenie dla ludzi, przez ich wygląd i sposób poruszania się mogą budzić lęk. Warto pamiętać, że walka z tym lękiem wymaga cierpliwości i stopniowego oswajania się z tymi fascynującymi stworzeniami, jak choćby ptasznikami, które w rzeczywistości są bardzo spokojne.

Mamy nadzieję, że ta wystawa była dla wszystkich okazją do przełamania swoich obaw i odkrycia, jak piękne i ciekawe potrafią być te niezwykłe stworzenia!

Materiał: Martyna Górska/ ŚDS Paterek 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 12 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zachować się podczas burzy? Skorzystaj z poradnika

O burzy mówimy wtedy, gdy następuje jedno lub kilka #nagłych wyładowań atmosferycznych (piorunów). Wyładowania występują zarówno pomiędzy chmurami, jak i między chmurą a ziemią. Zwykle burzy towarzyszą intensywne opady deszczu, często z gradobiciem, oraz porywisty wiatr.

(czytaj więcej)
0

Kontrole upraw na obecność GMO. Co wykazały badania?

Podjęte czynności dotyczące upraw GMO# były realizowane poprzez kontrole materiału siewnego znajdującego się w obrocie oraz plantacji nasiennych i produkcyjnych: kukurydzy, rzepaku jarego i ozimego oraz soi.

(czytaj więcej)
0

Udar to czas! Bardzo ważna jest profilaktyka

Według danych NFZ udar mózgu# stanowi drugą po chorobach serca najczęstszą przyczynę zgonu. Jest również głównym powodem niesprawności osób dorosłych.

(czytaj więcej)
0

Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie.# Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.

(czytaj więcej)