Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

29 listopada 2019

Zasłużeni sportowcy nagrodzeni. Spotkanie w szubińskim ratuszu

fot. Gmina Szubin

fot. Gmina Szubin

29 listopada 2019 r. w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się spotkanie z # zasłużonymi sportowcami z naszego regionu.

W spotkaniu wzięli udział Zastępca Burmistrza Wioletta Borys-Stachowiak, Dyrektor Wydziału Edukacji Sportu i Rekreacji w UM Szubin Janusz Nowakowski oraz sportowcy Marcin Sendwicki i Maksymilian Nowak.

Podczas spotkania zostały złożone gratulacje, podziękowania za osiągnięcia i sukcesy sportowe oraz godne reprezentowanie naszej gminy nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

Do najważniejszych osiągnięć Marcina Sendwickiego w ostatnim czasie można zaliczyć zdobycie 3. miejsca w World  Strongest Man u105 w finale Mistrzostw Świata na Florydzie.

W roku 2019 uzyskał doskonałe wyniki na innych zawodach Strongman w Polsce i na świecie. Do najważniejszych zaliczyć możemy:
- 8. miejsce w World Strongman Championship u110 na Ukrainie
- 1. miejsce w Pucharze Narodów Strongman u105 w Jelczu – Laskowice
- 5. miejsce w Pucharze Polski we Fromborku
- 3. miejsce Pucharu Polski w Parach w Kościerzynie
- 1. miejsce w Mistrzostwach Świata w parach Ultimate Strongman u105 Team World Championship w Lenti na Węgrzech 2019 z Przemkiem Marczewskim
- 3. miejsce w Mistrzostwach Europy w Białymstoku w kategorii u105.

Drugim uhonorowanym sportowcem był zawodnik judo Maksymilian Nowak należący do Uczniowskiego Klubu Sportowego "10" w Bydgoszczy. Ważnym osiągnięciem był start w Pucharze Europy Kadetów w węgierskim Gyor oraz zdobycie 3. miejsca w Mistrzostwach Polski Młodzików w Jastrzębiu - Zdroju w październiku br.

Wcześniej uczestniczył w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Koszalinie, gdzie uzyskał 2. miejsce oraz w Pucharze Polski Młodzików w Poznaniu, gdzie stanął na podium, uzyskując najlepszy wynik.

Sportowcom serdecznie gratulujemy, życząc dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do podejmowania kolejnych sportowych wyzwań.

materiał: Gmina Szubin

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Sprawdzanie świateł
Oczyszczanie twarzy
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Lipoliza injekcyjna
Kwasy...
Pieczątki Colop
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)