Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

28 maja 2021

Zapowiedź weekendu na boiskach 2. Ligi

Zakończyły się już rozgrywki w Ekstraklasie, jednak fani Lecha Poznań nadal mogą# śledzić poczynania swojego zespołu, z tym że na trzecim poziomie. Czy rezerwy Kolejorza utrzymają się w 2. Lidze? Dla klubu z Wielkopolski to bardzo istotne założenie, aby nadal móc ogrywać młodych zawodników na całkiem wysokim poziomie.

 

Lech Poznań 2

Rozgrywki 2. Ligi w poprzednich latach były idealnym poligonem doświadczalnym dla poznańskiej młodzieży. Lech nie musiał szukać konkretnych ruchów na wypożyczenie dla swoich juniorów i mógł ogrywać ich w „domowych” warunkach. Takie założenia z pewnością pomogły wielu piłkarzom, którzy w tym wieku nie musieli być gotowi na daleki wyjazd. W obecnej kampanii poznaniacy niestety walczą o utrzymanie, dlatego też nic dziwnego, że zimą klub poczynił kilka ruchów transferowych również dla drużyny rezerw.

Kolejorz stara się zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby uratować drużynę na tym poziomie rozgrywkowym. W ostatnim czasie rezerwy Lecha Poznań nie zdobyły gola w dwóch kolejnych spotkaniach, a siedem rywalizacji z rzędu zakończyli z wynikiem -2,5 gola. Dobrą wiadomością dla kibiców może być za to postawa na wyjazdach, gdzie udało się wygrać w 2 z 5 rozegranych spotkań.

Pierwsze spotkanie pomiędzy rezerwami Lecha Poznań, a Bytovią zakończyło się remisem 1:1. W tym przypadku drużyna z Bytowa zagra o życie, ponieważ ma na koncie 31 punktów i porażka może znacząco skomplikować ich sytuację, która już teraz nie jest łatwa. Wygrana dla Lecha może z kolei okazać się decydująca w kontekście utrzymania, ponieważ wyszliby ze strefy spadkowej na dwie kolejki do końca rozgrywek.

Lech Poznań 2 statystyki:

 • Rezerwy Lecha Poznań nie zdobyły gola w dwóch ostatnich meczach ligowych.

 • Lech Poznań 2 w siedmiu kolejnych meczach ligowych zanotował wyniki -2,5 gola.

 • Kolejorz wygrał 2 z 5 ostatnich meczów wyjazdowych.

 • Rezerwy Lecha Poznań w trzech kolejnych meczach wyjazdowych zaliczyły wyniki -1,5 gola.

 • Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się remisem 1:1.

 • Lech Poznań 2 nie przegrał w trzech poprzednich rywalizacjach z Bytovią.

 • Rezerwy Lecha Poznań strzeliły przynajmniej jednego gola w trzech poprzednich starciach z tym rywalem.

 • Lech Poznań 2 ma na swoim koncie 34 punkty po 33 rozegranych meczach.

 • Rezerwy Lecha Poznań straciły do tej pory aż 55 bramek.

Bytovia Bytów

Można powiedzieć, że przed tym zespołem najważniejsze zadanie w obecnej kampanii. Bytovia musi wygrać mecz z rezerwami Lecha Poznań, aby przybliżyć się do utrzymania na poziomie 2. Ligi. Porażka w tym starciu sprawi, że ich szanse na utrzymanie będą matematyczne, jeśli pozostałe drużyny z dołu tabeli również zanotują wygraną. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Bytovia rywalizowała w barażach o 1. Ligę, a teraz musi bronić się przed spadkiem. Los konkretnych drużyn w polskiej piłce często bywa przewrotny.

Jednym z głównych mankamentów tego zespołu stała się gra w defensywie, ponieważ od początku obecnej kampanii aż 55 razy wyciągali piłkę z siatki. Jest to jeden z najgorszych wyników w całej stawce, ale co ciekawe, podobnym mogą się pochwalić piłkarze rezerw Lecha Poznań.

Drużyna z Bytowa nie wygrała w 11 kolejnych meczach, a aż w ośmiu przypadkach schodziła z boiska pokonana. Nie są to liczby, które pozwalają z optymizmem patrzeć na kolejne spotkania, jednak co ciekawe – zakłady bukmacherskie przed meczem faworyzują ekipę gospodarzy.

Bytovia Bytów statystyki:

 • Bytovia również do tej pory straciła 55 bramek.

 • Drużyna z Bytowa w tym momencie zamyka tabelę z dorobkiem 31 punktów.

 • Dwa ostatnie starcia tych drużyn, to remisy.

 • W dwóch poprzednich rywalizacjach pomiędzy tymi drużynami padł wynik BTTS.

 • Bytovia nie wygrała żadnego z 11 ostatnich meczów.

 • Bytovia ma na swoim koncie aż 8 porażek poprzednich 11 rywalizacjach.

 • Trzy poprzednie mecze z udziałem tego zespołu zakończyły się wynikiem BTTS.

 • Bytovia Bytów nie zachowała czystego konta od 28 marca, kiedy to zremisowała 0:0 ze Skrą Częstochowa.

 • 8 z 11 ostatnich spotkań tej drużyny to wyniki BTTS.

Chcesz wiedzieć, jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w regionie?

Zakłady bukmacherskie

Przed nami starcie dwóch drużyn, które nie są w najlepszej formie, ale jeśli miałbym określić, która drużyna prezentowała się lepiej w ostatnich tygodniach, to nie miałbym wątpliwości, że były to rezerwy Lecha Poznań.

Bytovia ma fatalną serię, która zaprowadziła ich na ostatnią pozycję w tabeli, długimi fragmentami tego sezonu nie wydawało się, że zespół z Bytowa włączy się do walki o utrzymanie, a obecnie są w niej głównym faworytem do spadku.

Najbliższe spotkanie dla obu zespołów może się okazać decydujące, dlatego też ciekawie prezentuje się opcja od zakładów sportowych dotyczący remisu – takim właśnie wynikiem zakończyły się dwie ostatnie rywalizacje tych drużyn.

Lech Poznań 2 trzykrotnie zmierzył się z Bytovią i do tej pory nie zanotował porażki. Wiemy, że w Poznaniu ciśnienie na utrzymanie jest ogromne, dlatego też można zakładać kilka wzmocnień na to spotkanie. Moim zdaniem warto przeanalizować również analizy od zakładów bukmacherskich na podpórkę w stronę gości, ponieważ nie sądzę, żeby Bytovia przełamała serię 11 meczów bez wygranej, akurat w tej rywalizacji.

Na papierze rezerwy Lecha Poznań nie są faworytem, ale w ostatnim czasie nieźle radziły sobie na wyjazdach. Dla Bytovii atut własnego boiska nie znaczył zbyt wiele, co w pewien sposób nakazuje dwa razy zastanowić się nad proponowanymi kursami przez analityków zakładów bukmacherskich.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019. 

Autor tekstu: Mateusz Nowak – redaktor Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 

Materiał Partnera- Artykuł Sponsorowany

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)