Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 marca 2019

Zakończyła się przerwa zimowa. Drogowcy wracają do pracy

fot. GDDKiA oddział w Bydgoszczy

fot. GDDKiA oddział w Bydgoszczy

15 marca zakończyła się tzw. przerwa zimowa na kontraktach realizowanych przez # GDDKiA w regionie. Zgodnie z podpisanymi umowami Wykonawcy muszą przywrócić pełne zaangażowanie na terenie budowy.

Przez ostatnie miesiące, dzięki sprzyjającym warunkom pogodowym, Wykonawcy realizowali prace przy budowie obiektów inżynierskich oraz prace ziemne i nawierzchniowe. Trwały również roboty w branży melioracyjnej, telekomunikacyjnej i wodno-kanalizacyjnej.

Obecnie w regionie trwa budowa 130 km drogi ekspresowej S5, obwodnicy Inowrocławia, rozpoczęto budowę estakady w Przechowie oraz realizowane są prace zmierzające do poprawy bezpieczeństwa ruchu w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

Droga ekspresowa S5:

Na odcinkach budowanej drogi ekspresowej S5, prowadzone są prace przy budowie obiektów inżynierskich (wiadukty, mosty, przejścia dla zwierząt), Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP) oraz Obwodów Utrzymania Drogi (OUD). Realizowane są prace ziemne: wykonywanie nasypów, ich wzmocnienie oraz wymiany gruntów, realizowane są również warstwy mrozoochronne i podbudowy. Trwają prace w branży melioracyjnej, telekomunikacyjnej, wodno-kanalizacyjnej, elektroenergetycznej i gazowej.

Zaangażowanie rzeczowe robót na poszczególnych odcinkach S5 [luty 2019]:
odc. 1 Nowe Marzy- Dworzysko – 21,3 %
odc. 2 Dworzysko-Aleksandrowo – 19,3 %
odc. 3 Aleksandrowo-Tryszczyn - 49,5 %
odc. 4 Tryszczyn - Białe Błota – 37,5 %
odc. 5 Białe Błota – Szubin - 38%
odc. 6 Szubin-Jaroszewo - 58,3 %
odc. 7 Jaroszewo - granica województwa - 66,8 %

GDDKiA Oddział w Bydgoszczy uznaje zaangażowanie Wykonawcy (firma IMPRESA PIZZAROTTI & C.S.p.A.,) na trzech odcinkach budowanej drogi ekspresowej S5 (Nowe Marzy-Dworzysko; Dworzysko-Aleksandrowo; Białe Błota-Szubin) za niewystarczające.

16 marca 2019 r. GDDKIA wezwała do poprawy głównego Wykonawcę przedmiotowych odcinków do natychmiastowego i bezzwłocznego zwiększenia zaangażowania na budowie, powrotu na budowę zakresie ekip pracujących i sprzętu budowlanego.

Wezwanie zawiera żądanie do przystąpienia do wskazanych zakresów robót i ich realizacji w max. terminie do 15 kwietnia 2019r. Konsekwencją braku realizacji wskazanych robót w wezwaniu do poprawy, jest uzyskanie prawa Zamawiającego do odstąpienia od umowy w terminie 60 dni od daty wskazanej w wezwaniu, tj. 15.04.2019r.

Stan zaawansowania rzeczowego robót na odcinkach realizowanych przez włoskiego Wykonawcę [luty 2019]:

odc. 1 Nowe Marzy- Dworzysko – 21,3 % ( wydanie w czerwcu 2017 roku Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) pozwoliło na rozpoczęcie robót budowlanych )

odc. 2 Dworzysko-Aleksandrowo – 19,3 % ( wydanie w czerwcu 2017 roku Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) pozwoliło na rozpoczęcie robót budowlanych )

odc. 5 Białe Błota – Szubin - 38% ( wydanie w sierpniu 2017 roku Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej (ZRID) pozwoliło na rozpoczęcie robót budowlanych )

Zamawiający oraz Inżynier Kontraktu wielokrotnie już mobilizowali Wykonawcę do nadrobienia powstałych opóźnień, zapewnienia odpowiedniej ilości pracowników, sprzętu budowlanego, jak również dokonywania regularnych płatności dla Podwykonawców, Usługodawców i Dostawców.

Obwodnica Inowrocławia:

Pomimo obowiązującej tzw. przerwy zimowej realizowano prace na budowie obwodnicy Inowrocławia. Na 5 km odcinku prowadzono prace przy budowie obiektów inżynierskich oraz realizowano prace ziemne. Trwały również prace w branży melioracyjnej, telekomunikacyjnej i wodno-kanalizacyjnej. Obecnie zaawansowanie robót na obwodnicy wynosi ok. 50%.

Trasa będzie oddana do ruchu w IV kwartale 2019 roku.

Poprawa bezpieczeństwa:

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oprócz budowy nowych dróg krajowych, prowadzi też intensywne prace mające na celu poprawę jakości istniejących tras województwa kujawsko-pomorskiego.

- Budowa nowej poszerzonej 270 metrowej estakady wraz z modernizacją całego układu dojazdowego na drodze krajowej nr 91 w Przechowie.
- Budowa ronda na obecnym skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 z drogami wojewódzkimi nr 214 i 217 w miejscowości Warlubie - poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych
- Budowa chodnika przy drodze krajowej nr 62 na odcinku Brześć Kujawski – Falborek – zadanie realizowane w ramach Programu Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych.

materiał: GDDKiA oddział w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  xyz, w dniu 21-03-2019 16:23:44 napisał:

  wie ktoś może do czego służy budowa na 3 zdjęciu ? tunel, tylko w jakim celu ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 0 (6)

  das bout, w dniu 21-03-2019 20:36:24 napisał:

  Włosi liczyli, że wydębią sporo kasy, jak znam naszych urzędników to im dorzucą, chociaż za niedopilnowanie swoich obowiązków jeszcze żaden urzędas do paki nie poszedł, tylko u nas takie machloje, żenada !!1

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Koniu, w dniu 22-03-2019 11:00:20 napisał:

  Bądźmy realistami nie ma żadnej szansy na ukończenie tej trasy w IV kwartale 2019 roku, może niektóre odcinki, ale na pewno nie będzie to wcześniej jak 2020, a przy groźbach zerwania kontraktu przez włochów to jeszcze później.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  krajan, w dniu 26-03-2019 15:24:48 napisał:

  A może redaktor przedstawi nieprzewidziany dla wykonawców wzrost kosztów materiałów, płac,/ponad 30 różnego rodzaju podatków/usług który narzuciło państwo polskie wykonawcom itp...To jest główna przyczyna.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Kasa fiskalna Sharp
1844PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Skup i sprzedaż części
Meble kuchenne
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)