Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

27 grudnia 2018

Zakończenie szkolnego projektu. Poznanie uczniów z całej Europy

fot. Aurelia Kasprzak

fot. Aurelia Kasprzak

„Uczymy się w euroszkole” to tytuł zakończonego w szubińskim Liceum Ogólnokształcącym im. St. # Wyspiańskiego projektu dofinansowanego przez POWIAT NAKIELSKI.

Projekt trwał od marca do połowy grudnia, a koordynowały go nauczycielki M. Piekarska i A. Kasprzak.

W ramach zaplanowanych działań uczniowie wykonywali zadania w j. angielskim z rówieśnikami z innych krajów europejskich na platformie E-twinning. Przez miesiąc realizowany był inny temat, np. plakaty i zdjęcia dot. lekcji, filmy o klubach szkolnych, opisy miejsca zamieszkania, pocztówki internetowe, komiksy wykonane w aplikacjach cartoonowych dot. „Moje hobby”.

Drugi etap projektu obejmował 5-cio dniowy pobyt w Międzygórzu w Sudetach i udział w warsztatach językowych Euroweek Szkoła liderów. Zajęcia odbywały się w j. angielskim w grupach z uczniami szkół średnich z różnych województw, a prowadzili je zagraniczni wolontariusze.

Projekt zamknął wyjazd licealistów do Multikina w Bydgoszczy na retransmisję sztuki International Theatre Live pt. „Dziwny przypadek psa nocną porą”. Sztuka transmitowana w oryginale – w j. angielskim jest ekranizacją powieści Marka Haddona, a porusza problematykę życia nastolatka z zespołem Aspergera.

Niezaprzeczalną wartością projektu „Uczymy się w euroszkole” dofinansowanego przez Powiat Nakielski było realizowanie przez uczniów szubińskiego LO kilku różnorodnych, interesujących działań, takich jak: praca na platformie internetowej E-Twinning, uczestnictwo w wyjazdowych warsztatach językowych oraz obejrzenie nowoczesnego przedstawienia teatralnego. Wszystkie te działania nakierowane były głownie na poszerzenie umiejętności i sprawności posługiwania się w języku angielskim, ale nie tylko…

Przez udział w programie Euroweek licealiści rozwinęli zdolności społeczne, umiejętnie pracują zespołowo, są świadomi jakie umiejętności są ważne na rynku pracy. Spotkania i warsztaty z zagranicznymi wolontariuszami w Międzygórzu przybliżyły realia życia na świecie, a uczniom umożliwiły zaprezentowanie szkoły i regionu - Powiatu Nakielskiego.

Realizowanie projektów na platformie E-twinning (projekty w j. angielskim z uczniami z innych krajów europejskich) wpłynęło na podniesienie sprawności językowych, poszerzenie wiedzy o świecie, propagowanie wizerunku naszej szkoły jako nowoczesnej placówki. Natomiast wyjazd na do Multikina pokazał wartość kultury na wysokim poziomie, uwrażliwił na potrzeby rówieśników z zespołem Aspergera.

Uważamy, że dofinansowanie projektu przez POWIAT NAKIELSKI umożliwiło młodzieży udział w różnorakich działaniach naukowo-kulturalnych, które uczniowie będą z sentymentem wspominać.

materiał: Aurelia Kasprzak

 

Oceń artykuł: 5 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 2 (4)

    Ahmed, w dniu 27-12-2018 20:42:49 napisał:

    Multikulti w natarciu. Euroweek jest modny ostatnio. Najważniejsze, żeby było "nowocześnie" i "europejsko", wszak to co narodowe jest dzis passe i jakoś tak zajeżdża zaściankiem i ciemnogrodem. Przecie trzeba dobrze wyedukować w duchu "eurowartości" przyszłych tanich pracowników najemnych do robót niegodnych zachodniego Europejczyka. Przy okazji warto otworzyć polskie nastolatki na kontakty z atrakcyjnymi śniadocerymi "przyjacółmi", których głównym zadaniem jest ubogacanie kulturowe eurokołchoza.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Naczepa platforma
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Meble pokojowe
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Sprawdzanie geometrii kół
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)