Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

26 września 2019

Zajęcia rozpoczęte. Tematem był nabór do policji

fot. KPP Nakło nad Notecią

fot. KPP Nakło nad Notecią

W I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie od trzech lat funkcjonuje klasa prawno-policyjna.# Na mocy porozumienia podpisanego z nakielską komendą zajęcia dla uczniów tej klasy prowadzą także policjanci. W miniony wtorek mundurowi rozpoczęli zajęcia programowe w klasie I i II.

Na mocy podpisanej umowy partnerskiej pomiędzy nakielską komendą policji, a I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie mundurowi z Nakła i jednostek podległych delegowani są do prowadzenia lekcji w klasie o profilu prawno–policyjnym. W tym roku szkolnym już trzy klasy objęte są programem klas mundurowych.
W miniony wtorek (24.09.19) odbyła się pierwsza lekcja w tym roku szkolnym prowadzona przez policjantów. Zajęcia dla uczniów klasy I i II prowadziła mł. asp. Zofia Wrzeszcz z Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii.

Uczniom klasy pierwszej policjantka przybliżyła tematykę związaną z naborem do Policji oraz omówiła poszczególne etapy postępowania klasyfikacyjnego. Zasygnalizowała także jakie zajęcia prowadzić będą dla pierwszoklasistów policjanci.

W klasie drugiej przypomniane zostały wiadomości z roku ubiegłego z zakresu struktury policji oraz pracy poszczególnych komórek.

materiał: podkom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)