Dziś mamy 24 maja 2018, czwartek, imieniny obchodzą:
24 kwietnia 2018

Zajęcia o ekologii i zdrowiu. Dzieci zostały "Przyjaciółmi Natury"

fot. powierzone

fot. powierzone

Samorządowe Przedszkole nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie kolejny już rok bierze udział w # ogólnopolskim, edukacyjnym Programie „ Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który ma na celu realizację zagadnień ekologicznych i zdrowotnych.

Zdobycie tytułu „Kubusiowych Przyjaciół Natury” potwierdzone Certyfikatem wymaga realizacji określonych w regulaminie programu działań. W tym roku wzbogacono działania o treści programów z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

W trakcie realizacji programu ”Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami” organizowanego przez PSSE w Nakle dzieci zdobyły wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki. Poznały również sposoby zapobiegania atakom kleszczy. Uświadomiły sobie potrzebę stosowania profilaktyki. Dzieci z grupy „Wróbelki”, „Motylki”, „Stokrotki” uczestniczyły w realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas” realizowanego również przez PSSE w Nakle n/ Notecią, a zdobyte wiadomości utrwaliły oglądając prezentację multimedialną.

Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia, odpowiedniego odżywiania oraz ogromnej roli ruchu w życiu codziennym. Poznały różne sposoby aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzieci brały również udział w świętowaniu „ Dnia Marchewki”. Słuchały piosenek o marchewce, degustowały soki i surówki z marchewki. Piekły ciasto marchewkowe. Przedszkole nasze odwiedził także leśnik z Nadleśnictwa Szubin, pan Jakub Sokołowski, który przybliżył dzieciom tryb życia niektórych ptaków, pokazał gniazda, jakie budują i środowiska, w których żyją.

20 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Odwiedziła nas również pani Katarzyna Banaszek z Wydziału Ochrony Środowiska UM w Szubinie, która przybliżyła dzieciom pojęcie recyklingu, jak również sposobu segregacji odpadów z gospodarstwa domowego.

Za swoją pracę i zaangażowanie każde dziecko otrzymało znaczek „Przyjaciela Natury”.

materiał: Zespół d/ profilaktyki S. Przedszkola nr3 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Szafy przesuwne
Balustrady Bramy Ogrodzenia
MEBLE MŁODZIEŻOWE
Sprawdzanie skuteczności hamowania
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)