Dziś mamy 20 stycznia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

24 kwietnia 2018

Zajęcia o ekologii i zdrowiu. Dzieci zostały "Przyjaciółmi Natury"

fot. powierzone

fot. powierzone

Samorządowe Przedszkole nr3 im. W. Chotomskiej w Szubinie kolejny już rok bierze udział w # ogólnopolskim, edukacyjnym Programie „ Kubusiowi Przyjaciele Natury”, który ma na celu realizację zagadnień ekologicznych i zdrowotnych.

Zdobycie tytułu „Kubusiowych Przyjaciół Natury” potwierdzone Certyfikatem wymaga realizacji określonych w regulaminie programu działań. W tym roku wzbogacono działania o treści programów z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Nakle nad Notecią.

W trakcie realizacji programu ”Chroń się przed kleszczami wszystkimi sposobami” organizowanego przez PSSE w Nakle dzieci zdobyły wiedzę na temat miejsc występowania kleszczy i zagrożeń związanych z ugryzieniem przez te pajęczaki. Poznały również sposoby zapobiegania atakom kleszczy. Uświadomiły sobie potrzebę stosowania profilaktyki. Dzieci z grupy „Wróbelki”, „Motylki”, „Stokrotki” uczestniczyły w realizacji programu „Czyste powietrze wokół nas” realizowanego również przez PSSE w Nakle n/ Notecią, a zdobyte wiadomości utrwaliły oglądając prezentację multimedialną.

Przedszkolaki poszerzyły swoją wiedzę na temat zdrowego trybu życia, odpowiedniego odżywiania oraz ogromnej roli ruchu w życiu codziennym. Poznały różne sposoby aktywnego spędzania wolnego czasu. Dzieci brały również udział w świętowaniu „ Dnia Marchewki”. Słuchały piosenek o marchewce, degustowały soki i surówki z marchewki. Piekły ciasto marchewkowe. Przedszkole nasze odwiedził także leśnik z Nadleśnictwa Szubin, pan Jakub Sokołowski, który przybliżył dzieciom tryb życia niektórych ptaków, pokazał gniazda, jakie budują i środowiska, w których żyją.

20 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi. W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na zielono. Odwiedziła nas również pani Katarzyna Banaszek z Wydziału Ochrony Środowiska UM w Szubinie, która przybliżyła dzieciom pojęcie recyklingu, jak również sposobu segregacji odpadów z gospodarstwa domowego.

Za swoją pracę i zaangażowanie każde dziecko otrzymało znaczek „Przyjaciela Natury”.

materiał: Zespół d/ profilaktyki S. Przedszkola nr3 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Masaż leczniczy
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Remonty mieszkań
Budowa stanu surowego
Pieczątki Colop
Zabieg parafinowy
Mikrodermabrazja
Elewacje
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)