Dziś mamy 25 czerwca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

12 grudnia 2018

Zajęcia kulinarne w przedszkolu. Dzieci chętnie wykonywały zadania

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Dzień kulinarny w grupie Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie pozwolił # dzieciom wypełnić zaplanowane zadania daltońskie. Dzieci samodzielnie dokonały wyboru poszczególnych grup kulinarnych z potrawami regionalnymi.

Podjęły trzy zadania: wałkowanie ciasta i wykrawanie pierników oraz ich układanie na tacy do wypieku, wykrawanie ciasta i wywijanie nadając kształt faworkom, a po usmażeniu posypywanie cukrem pudrem, a także obieranie skórki z ziemniaków, krojenie rzodkiewki i szczypiorku, rozgniecenie twarogu i wykonanie gziku z pyrami. Wszystkie stanowiska przy stolikach były pod nadzorem rodziców, mamy Doroty i Asi oraz pracowników przedszkola w roli głównej z naszą szefową kuchni, panią Iwoną Piątek.

Dzieci pięknie współpracowały w zespole, wymieniając swoje uwagi i czekając cierpliwie na swoja kolejkę mając swobodny dostęp do tego, co im było potrzebne. Wspaniale podejmowały działania i decyzje zgodnie z zainteresowaniami i umiejętnościami polegania na sobie. Wspierały się wzajemnie, czy to podczas ustaleń co do wyboru lidera grupy, czy też pracy zespołowej przy ustawianiu i dekorowaniu stolików. Każda czynność dostarczała pozytywnych emocji, rozwijała inicjatywę i samodzielność w działaniu i w myśleniu. Wszystkie grupy czuły się współodpowiedzialne za realizację potraw regionalnych i przygotowanie miejsca do ich spożycia.

Wspólna uczta biesiadna pozwoliła na zaangażowanie dzieci do samodzielnego planowania i podjęcia trudu w przygotowaniu potraw, a jednocześnie stworzyła możliwość do chętnego spożycia tego co przygotowały ze smakiem.

To był piękny i wyjątkowy dzień, pełen emocji i przeżyć, słów aprobaty i zachwytu. Dzieci zadania daltońskie wykonały samodzielnie i odpowiedzialnie, czerpiąc radość z odkrywania i doświadczania. Dochodząc do wszystkiego samemu,  lepiej zapamiętały kolejność wykonywanych zadań oraz nabyły poczucia wiary we własne siły.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 26 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)