Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lutego 2019

Zadania daltońskie. Promyczki podnoszą swoje kompetencje matematyczne

fot.pow

fot.pow

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie z coraz większym # zaangażowaniem bierze udział w podejmowaniu zadań daltońskich.

W minionym tygodniu dzieci wykonały zadania, które dotyczyły: kodowania na planszy z jednoczesnym odwzorowywaniem strzałek ułożonych ukośnie, w prawo, w lewo, w górę, w dół z, uwzględnieniem kolorów; na przykładzie Tangramu układały taki sam wzór; na planszy z nakrętkami układały liczby w kolejności wzrastającej, zachowując ułożenie w szeregu, a przy tym ćwiczyły sprawność manualną palców, dokręcając i odkręcając każdą nakrętkę; na planszy kołowej "cyfrowy tort" Promyczki odszukiwały "kawałek" tortu z liczbą przypisaną na kole; na dużych planszach figur geometrycznych układały wzory, dopasowując poszczególne małe figury. Uwieńczeniem tygodniowej pracy-zabawy jest przyznanie sobie pucharu, jako nagrody za wykonanie pięciu zadań daltońskich. Podejmowane zadania są  głosem wewnętrznej motywacji i chęci rozwoju. Intuicyjnie, z niepohamowaną determinacją, dzieci podnoszą swe kompetencje matematyczne, które rozwijane w takiej formie, uczą samodyscypliny, współpracy, konsekwencji.

materiał: Jolanta Storzyńska

Oceń artykuł: 47 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Produkty instax
od 37,90PLN
Elewacje
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Konstrukcje stalowe
Meble młodzieżowe i dziecięce
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)