Dziś mamy 24 czerwca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

28 marca 2019

Zabawa z rodzicami. Wspólne rozwiązywanie zadań daltońskich

fot. pow.

fot. pow.

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w # Szubinie zaprosiła na zajęcia swoich rodziców.

W myśl ideii daltońskiej podjęto samodzielnie szereg działań w zespole, w parach. Zabawa polegała na programowaniu robota Milo według instrukcji z tabletu oraz wyznaczenie wiosennej trasy dla ozobota, stosując przy tym schematyczne kolory potrzebne do kodowania. Na dużej macie edukacyjnej, odczytując współrzędne uczestnicy układali z kolorowych kartoników przebiśniegi, natomiast w parach na małych matach krokusy - pierwsze wiosenne kwiaty.

W sali przejściowej pary korzystały z gier komputerowych Kids Smart oraz grały w warcaby, jednocześnie zadania realizowali ściśle według wyznaczonego czasu daltońskiego zegara. Na koniec każdy słownie przedstawił swoją refleksję - dzieci mówiły, że "było Mega fajowsko, bombowo" a rodzice jeszcze lepiej zrozumieli założenia planu daltońskiego z uwzględnieniem współpracy, samodzielności, refleksji i odpowiedzialności. Razem przeżyliśmy pracowite ale w ciekawej formie zabawowej chwile.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 28 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)