Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

28 marca 2019

Zabawa z rodzicami. Wspólne rozwiązywanie zadań daltońskich

fot. pow.

fot. pow.

Grupa Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w # Szubinie zaprosiła na zajęcia swoich rodziców.

W myśl ideii daltońskiej podjęto samodzielnie szereg działań w zespole, w parach. Zabawa polegała na programowaniu robota Milo według instrukcji z tabletu oraz wyznaczenie wiosennej trasy dla ozobota, stosując przy tym schematyczne kolory potrzebne do kodowania. Na dużej macie edukacyjnej, odczytując współrzędne uczestnicy układali z kolorowych kartoników przebiśniegi, natomiast w parach na małych matach krokusy - pierwsze wiosenne kwiaty.

W sali przejściowej pary korzystały z gier komputerowych Kids Smart oraz grały w warcaby, jednocześnie zadania realizowali ściśle według wyznaczonego czasu daltońskiego zegara. Na koniec każdy słownie przedstawił swoją refleksję - dzieci mówiły, że "było Mega fajowsko, bombowo" a rodzice jeszcze lepiej zrozumieli założenia planu daltońskiego z uwzględnieniem współpracy, samodzielności, refleksji i odpowiedzialności. Razem przeżyliśmy pracowite ale w ciekawej formie zabawowej chwile.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 28 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)