Dziś mamy 16 października 2019, środa, imieniny obchodzą:

07 października 2019

XXVII Sztafeta bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wystartowali zawodnicy z Szubina

fot. Piotr Krzywdziński

fot. Piotr Krzywdziński

6 października 2019 roku odbyła się XXVII Sztafeta Szlakiem Męczeńskiej # Drogi Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, na trasie z pod kościoła Św. Braci Męczenników na Bydgoskich Wyżynach do kościoła w Górsku.

W Sztafecie udział wzięło 22 sztafety dziesięcio  osobowych z różnych stron Polski, w tym sześć sztafet z naszego regionu: Ognisko TKKF Instalator Pelikan w Szubinie, Uczniowski Klub Biegacza im. Stefana Bąka z Szubina, Parafia Św. Andrzeja Boboli z Szubina, Parafia Św. Wita ze Słupów, Żniński Klub Biegacza 1992 ze Żnina oraz Szkoła Podstawowa nr 2 ze Żnina.

O godz. 9:00 w kościele Św. Braci Męczenników w Bydgoszczy została odprawiona Msza Święta w której uczestniczyli wszyscy biegacze sztafet. Następnie po Mszy Świętej złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze przy pomniku Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.

Po oficjalnym otwarciu wyruszyła pierwsza zmiana sztafet Drogą Męczeńską Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki do Górska. Przy Krzyżu w Górsku odmówiono modlitwę dziesiątkę różańca świętego prowadzoną przez Ks. Macieja Tyckuna pochodzącego ze Słupów i złożono wiązanki kwiatów.

Następnie wszyscy uczestnicy Sztafety ruszyli na wspólny ostatni odcinek z pod krzyża do Kościoła w Górsku. Wszyscy na mecie otrzymali ciepły posiłek, zespołom wręczono pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Sztafety Szubińskie i Sztafeta z Parafii Św. Wita ze Słupów składały wiązanki kwiatów w Bydgoszczy i w Górsku ufundowane przez państwo Springer.

Organizatorami Sztafety byli: NSZZ Solidarność Region Bydgoski, Fundacja Światło Życia z Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski w Toruniu oraz SOLBET z Solca Kujawskiego.

materiał: Piotr Krzywdziński

Oceń artykuł: 9 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Siłownia
Drukarka fiskalna Epson
2950PLN PROMOCJA 2 LATA GWARANCJIPLN
Mikrodermabrazja
Meble łazienkowe
Zabiegi dla panów
Masaż gorącymi kamieniami
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)