Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

07 października 2019

XXVII Sztafeta bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wystartowali zawodnicy z Szubina

fot. Piotr Krzywdziński

fot. Piotr Krzywdziński

6 października 2019 roku odbyła się XXVII Sztafeta Szlakiem Męczeńskiej # Drogi Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki, na trasie z pod kościoła Św. Braci Męczenników na Bydgoskich Wyżynach do kościoła w Górsku.

W Sztafecie udział wzięło 22 sztafety dziesięcio  osobowych z różnych stron Polski, w tym sześć sztafet z naszego regionu: Ognisko TKKF Instalator Pelikan w Szubinie, Uczniowski Klub Biegacza im. Stefana Bąka z Szubina, Parafia Św. Andrzeja Boboli z Szubina, Parafia Św. Wita ze Słupów, Żniński Klub Biegacza 1992 ze Żnina oraz Szkoła Podstawowa nr 2 ze Żnina.

O godz. 9:00 w kościele Św. Braci Męczenników w Bydgoszczy została odprawiona Msza Święta w której uczestniczyli wszyscy biegacze sztafet. Następnie po Mszy Świętej złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze przy pomniku Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.

Po oficjalnym otwarciu wyruszyła pierwsza zmiana sztafet Drogą Męczeńską Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki do Górska. Przy Krzyżu w Górsku odmówiono modlitwę dziesiątkę różańca świętego prowadzoną przez Ks. Macieja Tyckuna pochodzącego ze Słupów i złożono wiązanki kwiatów.

Następnie wszyscy uczestnicy Sztafety ruszyli na wspólny ostatni odcinek z pod krzyża do Kościoła w Górsku. Wszyscy na mecie otrzymali ciepły posiłek, zespołom wręczono pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki. Sztafety Szubińskie i Sztafeta z Parafii Św. Wita ze Słupów składały wiązanki kwiatów w Bydgoszczy i w Górsku ufundowane przez państwo Springer.

Organizatorami Sztafety byli: NSZZ Solidarność Region Bydgoski, Fundacja Światło Życia z Bydgoszczy, Urząd Marszałkowski w Toruniu oraz SOLBET z Solca Kujawskiego.

materiał: Piotr Krzywdziński

Oceń artykuł: 11 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Test amortyzatorów
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Botox
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)