Dziś mamy 2 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

19 lutego 2020

XVII Konkurs Poezji Religijnej. Udział wzięło 6 placówek

fot. Ewa Mruczkowska

fot. Ewa Mruczkowska

Społeczność uczniowska i nauczycielska Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie #18.02.2020r. gościła uczestników XVII Konkursu Poezji Religijnej.

Celem konkursu było zapoznanie dzieci i młodzieży z poezją religijną oraz krzewienie wartości chrześcijańskich, a także wzajemna integracja uczniów z sąsiednich szkół. W konkursie wzięło udział sześć placówek o specjalnym charakterze kształcenia: z Kcyni, Bydgoszczy (ZSS nr 31), Karnowa, Żnina i Szubina, a także wychowankowie Warsztatu Terapii Zajęciowej w Szubinie „PELIKAN”.

Spotkanie odbywało się w trzech kategoriach wiekowych tj.: uczniowie SP- klas I-V, VI-VIII i jako trzecia kategoria wiekowa uczniowie klas przysposabiających do pracy i uczestnicy warsztatu .

Zebranych przywitał Dyrektor ZSS w Szubinie Pan Tomasz Lewandowski, następnie wokalnie uświetnili spotkanie uczniowie przygotowani przez Pana Zbigniewa Sabacińskiego. Zanim przystąpiliśmy do właściwej części konkursu głos zabrał przewodniczący jury ksiądz dziekan Tadeusz Lesiński. W skład jury wchodzili również Pełnomocnik Burmistrza Pani Anna Wiśniewska oraz Dyrektor MGOPS w Szubinie Pani Renata Michalak. Organizatorki konkursu Jolanta Ollesz, Aneta Sala i Ewa Mruczkowska zapewniły słodki poczęstunek oraz nagrody i dyplomy.

Należy podkreślić, że imprezy tego typu są szczególnie potrzebne i ważne dla „naszych dzieci”, gdyż pozwalają im uwierzyć we własne możliwości, dają dużo satysfakcji i są jedną z niewielu okazji zaprezentowania się na szerszym forum. Ważną również rzeczą w procesie kształtowania osobowości młodego człowieka jest wpajanie wartości chrześcijańskich.

Wyróżnieni:

SP klasy I-V
I miejsce: Zuzanna Musiał - ZSS nr 31 Bydgoszcz
II miejsce : Jakub Smarul – ZSS Żnin
III miejsce: Aleksandra Filipiak, Wiktor Wesołowski, Andrzej Flis- ZSS nr 31 Bydgoszcz

SP klasy VI-VIII
I miejsce: Marcin Pardua – ZSS Szubin
II miejsce: Dawid Wrzesiński- ZSS Żnin
III miejsce: Aleks Kaszyński- ZSS nr 31 Bydgoszcz

Klasy przysposabiające do pracy i Warsztat Terapii Zajęciowej „ PELIKAN”
I miejsce: Krystian Hausz – ZSS Kcynia
II miejsce: Julia Kruszyńska – ZSS Żnin
III miejsce: Damian Rogiewicz i Daniel Pawlikowski – ZSS nr 31 Bydgoszcz

Materiał: Ewa Mruczkowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 5 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)