Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

13 kwietnia 2018

XV edycja powiatowego konkursu ortograficznego. Walczyli o pióro starosty

fot. pow.

fot. pow.

13 kwietnia w I Liceum Ogólnokształcącym w Nakle nad Notecią odbyła się 15. edycja Powiatowego # Konkursu Ortograficznego o Pióro Starosty Nakielskiego. Tekst dyktanda przygotował wykładowca Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy Rafał Zimny, który był obecny podczas zmagań konkursowych. Na podsumowaniu konkursu obecni byli starosta nakielski Tomasz Miłowski i wicestarosta Andrzej Kinderman.

W konkursie wzięli udział uczniowie z ośmiu szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu nakielskiego – Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Libelta w Kcyni, ZSP im. Emila Chroboczka w Szubinie, I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ZST w Kcyni, ZSP im. Stanisława Staszica w Nakle nad Notecią, I LO w Nakle nad Notecią, Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego w Nakle, Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa w Samostrzelu.

I miejsce w Powiatowym Konkursie Ortograficznym o Puchar Starosty Nakielskiego zajęła uczennica I LO w Nakle nad Notecią Julia Grzanka. Na II miejscu uplasował się Hubert Napierała z LO w Kcyni, a III miejsce zajęła Justyna Talarczyk z I LO w Nakle nad Notecią.

Nagrody wręczali starosta nakielski Tomasz Miłowski oraz dr hab. Rafał Zimny.

Nagrody ufundował Powiat Nakielski.  Organizatorem konkursu były nauczycielki języka polskiego z I LO w Nakle.

materiał: Anna Czyżak-Skowrońska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 18 12

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)