Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 lutego 2019

XI FIDE OPEN Szubin. Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych

fot. pow

fot. pow

Oprócz Mistrzostw Polski w Warcabach Stupolowych w szubińskim I LO im. Stanisława # Wyspiańskiego odbyły się Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych i Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Błyskawicznych.

Turniej zorganizowano pod patronatem Kujawsko - Pomorskiego Związku Szachowego. Obowiązki arbitra pełnił: prezes KPZSzach Jarosław Wiśniewski, pomagał Mikołaj Włoch, a obowiązki dyrektora imprezy sprawował Piotr Szybowicz. Nagrody wręczali: burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski, Lidia Leciejewska i Maciej Kozerewicz. Fundusze pozyskano z Urzędu Miasta i Gminy Szubin w ramach Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Szubin.

Mistrzem województwa w szachach błyskawicznych został Mateusz Brzeziński (UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz), a kolejne miejsca na podium zajęli: Mateusz Budnik (KSz Gambit Świecie) i Karol Jaroch (SSz Gminy Pawłowice). Wśród kobiet lista laureatek przedstawiała się następująco: I miejsce Zuzanna Borkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), II miejsce Ewa Karkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz), III miejsce Ewelina Kot (KSz Gambit Świecie). Najlepszym zawodnikiem gminy Szubin okazał się Zygmunt Majdan ze Szkocji, który uplasował się na XLII pozycji.

W Drużynowych Mistrzostwach Województwa w Szachach Błyskawicznych startowało 10 zespołów, wśród których na podium znalazły się: UKS MDK 1 Hetman Bydgoszcz (Mateusz Brzeziński, Bartłomiej Siwiec, Paweł Kulczyk, Mariusz Mazalon, Piotr Skowroński), KSz I Gambit Świecie (Przemysław Szmidt, Krzysztof Żołnierowicz, Mateusz Budnik, Mariusz Darowicki) i Chemiki Bydgoszcz (Rafał Borgula, Marek Olszewski, Waldemar Starzyński, Mikołaj Włoch).

materiał: P. Szybowicz

Oceń artykuł: 5 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble kuchenne
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Mikrodermabrazja
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Blacharstwo
Meble łazienkowe
MEBLE PIOTR PASIEKA
Makijaż ślubny
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)