Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

03 czerwca 2019

XII Powiatowy Konkurs Chemiczny. Test składał się z 40 zadań

fot.pow

fot.pow

31 maja 2019 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego odbył się XII Powiatowy Konkurs Chemiczny „KWARK”.# Głównym celem konkursu była popularyzacja wiedzy chemicznej oraz integracja młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu nakielskiego.

Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest nauczycielka chemii, pani Arleta Marchlewska. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Nakielskiego, pan Tadeusz Sobol, który ufundował również nagrody dla uczestników.

W konkursie udział wzięły uczennice z Nakła, Szubina i Samostrzela, które przez 120 minut rozwiązywały test składający się z 40 zadań.

Poziom był bardzo wyrównany. Największą wiedzę chemiczną zaprezentowały:
1m.- Kaja Stróżyk z I LO im. B. Krzywoustego w Nakle
2m.-Marta Sobczak  z I LO im. B. Krzywoustego w Nakle
3m.- Aneta Pinkowska  z I LO im. S. Wyspiańskiego w Szubinie

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy
i życzymy dalszych sukcesów!

materiał: Arleta Marchlewska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)