Dziś mamy 25 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

08 sierpnia 2018

Wystawa ponownie zagościła w muzeum. Będzie prezentowana do września

fot. MZSz

fot. MZSz

Od końca lipca w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej ponownie zagościła wystawa pt. #Nim nastała wolność, którą prezentowaliśmy w maju tego roku.

Wystawa czasowa związana jest z okresem zaboru pruskiego w naszym mieście i powiecie szubińskim, który powstał na początku XIX w. i wiązał się z rozwojem miasta jako centrum administracji pruskiej. Z tamtych czasów pochodzą budynki powstałe na potrzeby funkcjonowania stolicy powiatu w Szubinie. Są to między innymi budynek starostwa, zakładu wychowawczego czy szpitala. Te i inne obiekty odnaleźć można na prezentowanych kartach pocztowych, z których dwie zostały powiększone. Eksponowane są także zdjęcia rodzinne, przedmioty codziennego użytku, dokumenty osobiste naszych mieszkańców. Ważne miejsce zajmuje ciężarek, który odnaleziony został podczas remontu muzeum w 2009 r. i należał do Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ, które to stowarzyszenie odbywało zajęcia fizyczne w Domu Polskim- dzisiejszej siedzibie muzeum. Wystawa będzie prezentowana do września.

materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
Mikrodermabrazja
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Wagi sklepowe
700PLN 500PLN
Pieczątki Colop
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)