Dziś mamy 19 marca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 sierpnia 2018

Wystawa ponownie zagościła w muzeum. Będzie prezentowana do września

fot. MZSz

fot. MZSz

Od końca lipca w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej ponownie zagościła wystawa pt. #Nim nastała wolność, którą prezentowaliśmy w maju tego roku.

Wystawa czasowa związana jest z okresem zaboru pruskiego w naszym mieście i powiecie szubińskim, który powstał na początku XIX w. i wiązał się z rozwojem miasta jako centrum administracji pruskiej. Z tamtych czasów pochodzą budynki powstałe na potrzeby funkcjonowania stolicy powiatu w Szubinie. Są to między innymi budynek starostwa, zakładu wychowawczego czy szpitala. Te i inne obiekty odnaleźć można na prezentowanych kartach pocztowych, z których dwie zostały powiększone. Eksponowane są także zdjęcia rodzinne, przedmioty codziennego użytku, dokumenty osobiste naszych mieszkańców. Ważne miejsce zajmuje ciężarek, który odnaleziony został podczas remontu muzeum w 2009 r. i należał do Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ, które to stowarzyszenie odbywało zajęcia fizyczne w Domu Polskim- dzisiejszej siedzibie muzeum. Wystawa będzie prezentowana do września.

materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Czytniki kodów kreskowych
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Budowa domu pod klucz
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Meble kuchenne
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)