Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 sierpnia 2018

Wystawa ponownie zagościła w muzeum. Będzie prezentowana do września

fot. MZSz

fot. MZSz

Od końca lipca w murach Muzeum Ziemi Szubińskiej ponownie zagościła wystawa pt. #Nim nastała wolność, którą prezentowaliśmy w maju tego roku.

Wystawa czasowa związana jest z okresem zaboru pruskiego w naszym mieście i powiecie szubińskim, który powstał na początku XIX w. i wiązał się z rozwojem miasta jako centrum administracji pruskiej. Z tamtych czasów pochodzą budynki powstałe na potrzeby funkcjonowania stolicy powiatu w Szubinie. Są to między innymi budynek starostwa, zakładu wychowawczego czy szpitala. Te i inne obiekty odnaleźć można na prezentowanych kartach pocztowych, z których dwie zostały powiększone. Eksponowane są także zdjęcia rodzinne, przedmioty codziennego użytku, dokumenty osobiste naszych mieszkańców. Ważne miejsce zajmuje ciężarek, który odnaleziony został podczas remontu muzeum w 2009 r. i należał do Towarzystwa Gimnastycznego SOKÓŁ, które to stowarzyszenie odbywało zajęcia fizyczne w Domu Polskim- dzisiejszej siedzibie muzeum. Wystawa będzie prezentowana do września.

materiał: Muzeum Ziemi Szubińskiej

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Narożniki
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Budowa hal
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
MEBLE PIOTR PASIEKA
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)