Dziś mamy 22 kwietnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 listopada 2018

Wystawa na stulecie. Pomachali niepodległej

fot. LZ

fot. LZ

„Ojcowie Niepodległości” - to tytuł wystawy, którą w czwartek 8 listopada otwarto na szubińskim # Rynku. To wydarzenie otworzyło cykl obchodów związanych ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na Rynku zjawiły się tłumy najmłodszych uczniów szubińskich szkół i przedszkoli wraz z nauczycielami. Każdy maluch otrzymał papierową flagę Polski. W otwarciu wystawy brali też udział burmistrz Szubina Artur Michalak, dziekan i proboszcz parafii pw. św. Marcina ks. Tadeusz Lesiński oraz dyrektor Muzeum Ziemi Szubińskiej Kamila Czechowska. To właśnie Muzeum jest organizatorem tej wystawy. Pojawili się także nieliczni, dorośli mieszkańcy miasta.

O tym, czym jest niepodległość powiedział najmłodszym włodarz miasta. Zaprosił ich także wraz z rodzicami na niedzielne obchody 100-lecia. Poprosił, aby dzieci zabrały ze sobą otrzymane na Rynku flagi Polski. - Spotykamy się na Rynku, bo tu bije serce naszego miasta. Tu patrzy na nas pelikan, nasz symbol – tłumaczył Artur Michalak maluchom.

Kamila Czechowska opowiedziała dzieciom o szacunku, jakim należy obdarzać biało-czerwoną flagę – symbol narodu polskiego. Po tych krótkich wystąpieniach, dzieci pomachały swoimi flagami niepodległej. Następnie z zaciekawieniem oglądały wystawę. Z dumą rozpoznawały niektóre z postaci.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Pieczątki Colop
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)