Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

12 sierpnia 2019

Wyróżnimy najlepszych terapeutów zajęciowych. Zgłoszenia tylko do środy

fot. archiwum

fot. archiwum

Najskuteczniejsi, najbardziej zaangażowani, dochowujący w pracy najwyższych # standardów etycznych i zawodowych specjaliści terapii zajęciowej zostaną w tym roku po raz pierwszy uhonorowani specjalnymi nagrodami zarządu województwa.

Do zgłaszania kandydatów zapraszamy podmioty prowadzące placówki integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych oraz organizacje pozarządowe i instytucje pomocowe kościołów i związków wyznaniowych. Przyznamy 7 nagród finansowych po 3 tysiące złotych brutto.

- Zawód terapeuty zajęciowego – stosunkowo młody, uważany za zawód przyszłości -  to jedna z tych profesji, na przedstawicieli których zapotrzebowanie stale rośnie, co jest związane m.in. z trendami demograficznymi. Chcemy podkreślić jego społeczną wagę. Zależy nam, żeby najlepsi specjaliści, których fachowość i postawa wobec podopiecznych budzą najwyższy szacunek, stawali się wzorem dla środowiska, w tym przede wszystkim młodych adeptów – mówi marszałek Piotr Całbecki. 

Terapia zajęciowa to rodzaj terapii uaktywniającej polegający na podejmowaniu przez pacjenta określonych działań pod kierunkiem i opieką terapeuty. Jest powszechnie wykorzystywana m.in. w warsztatach terapii zajęciowej i domach pomocy społecznej.  Pacjentami terapeutów zajęciowych są osoby niepełnosprawne i seniorzy. Celem jest szeroko rozumiana rehabilitacja - w odniesieniu zarówno do ciała, jak sfery psychicznej i społecznej – oraz samodzielność podopiecznych.  

Na zgłoszenia czekamy do 14 sierpnia. Rozstrzygnięcie konkursu i gala nagród w październiku, podczas obchodów Światowego Dnia Terapii Zajęciowej.

Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin i formularze

Dodatkowych informacji udziela Wydział Integracji Osób Niepełnosprawnych w  Departamencie Spraw Społecznych (Dorota Łuczyszyn-Rudolf, Mateusz Rumiński, d.luczyszyn-rudolf@kujawsko-pomorskie.pl, m.ruminski@kujawsko-pomorskie.pl, tel. 56 652 18 54).  

materiał: Beata Krzemińska/rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Oceń artykuł: 9 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Balustrady Bramy Ogrodzenia
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)